Po niedawnej publikacji w internecie raportu WSI atmosfera na polskiej scenie politycznej jeszcze bardziej zaogniła się i padło wiele gorzkich słów. Znany z dosadnych stwierdzeń były prezydent Lech Wałęsa teraz tłumaczy na łamach Wirtualnej Polski swoją reakcję.
Według raportu WSI byli prezydenci Wałęsa oraz Kwaśniewski są współodpowiedzialni za nieprawidłowości i zaniechania w tych służbach.
Publikacja raportu oraz powyższe stwierdzenie rozsierdziło Lecha Wałęsę, który w wywiadzie dla TVN24 odniósł się do obecnego Prezydenta RP słowami: "bo tego durnia mamy za prezydenta", a chwilę później dodał jeszcze "ja myślę, że lekarze zajmą się tymi ludźmi, bo oni są chorzy, chorzy na głupotę".
Słowa Wałęsy wywołały oczywiście kolejną burzę. W felietonie, który 21 lutego umieścił w portalu Wirtualna Polska, Wałęsa przeprasza wszystkich Polaków, którzy poczuli się urażeni nazwaniem obecnego Prezydenta RP durniem. W tekście Wałęsa prezentuje swój pogląd na obecnie prowadzoną politykę w kraju i dodaje, że i tak w słowach był łaskawy.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Ochrona, jaką daje interpretacja indywidualna, obowiązuje nawet po doręczeniu zmienionej interpretacji. Niestety nie zawsze oznacza to zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku. Tak pełnej ochrony nie uzyskają osoby, które zrealizowały sytuację opisaną we wniosku o wydanie interpretacji jeszcze przed jej doręczeniem. Jednak i one mogą spać spokojniej, gdyż nie grozi im postępowanie karne skarbowe czy konieczność płacenia odsetek za zwłokę. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej