NetArt pozwala na samodzielne zarządzanie wpisami DNS

22-06-2010, 14:07

Firma NetArt udostępniła swoim klientom możliwość zaawansowanej konfiguracji DNS domeny. Ponadto osoby korzystające z hostingu serii Active w ramach poczty e-mail otrzymały do dyspozycji protokół pocztowy IMAP.

Nowa opcja pozwala na dokonywanie modyfikacji pliku strefy domeny. Dotychczas w NetArt operację tę można było wykonać jedynie za pośrednictwem administratorów firmy. Od teraz za pomocą rozbudowanego Panelu Klienta każdy z użytkowników może dowolnie i bez ograniczeń zarządzać wybranymi wpisami DNS dla swoich domen.

Sonda
Używasz protokołu IMAP?
  • Tak
  • Nie
  • Używam innych
wyniki  komentarze

Rejestrator udostępnił także możliwość dodawania do Panelu Klienta domen niezarejestrowanych w NetArt i zarządzania ich ustawieniami DNS. Jest to funkcja skierowana do klientów posiadających szerokie portfolio domen, pozwalająca na zgromadzenie wszystkich adresów WWW w ramach jednego panelu.

>> Czytaj też: NetArt wchodzi na rynek wtórny domen - rusza Giełda Domen

Niedawno również poczta elektroniczna w NetArt w ramach hostingu serii Active została rozszerzona o obsługę protokołu IMAP. Protokół ten pozwala na synchronizację zawartości skrzynki pocztowej, dzięki czemu praca na różnych komputerach (np. w pracy i w domu) jest o wiele wygodniejsza.

>> Czytaj też: Obsługa IMAP w Gmailu

- Poczta e-mail to obecnie jedno z głównych narzędzi komunikacji w kontaktach B2B oraz B2C. Potwierdza to raport udostępniony przez firmę SARE, według którego ponad 83% respondentów (86% badanych do ludzie aktywni zawodowo) nie byłoby w stanie wykonywać swojej pracy bez jej wykorzystania. Ponadto użytkownicy poczty elektronicznej korzystają z niej zarówno za pomocą programu pocztowego, jak i z poziomu strony WWW. Dlatego wprowadzenie protokołu IMAP, pozwalającego na synchronizację działań pomiędzy skrzynką pocztową na serwerze i aplikacją pocztową, to duże ułatwienie dla internautów - komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w nazwa.pl.

Więcej informacji na blogu NetArt.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag NetArttag nazwa.pltag imaptag DNS
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy