mPay: Też mamy NFC i ponad 150 tys. użytkowników Płać komórką

24-05-2010, 12:11

W odpowiedzi na testy technologii NFC, uruchomione niedawno przez Erę, Inteligo i MasterCard, firma mPay pochwaliła się, że jej system płatności mobilnych też jest dostosowany do technologii zbliżeniowej NFC i przekroczył już 150 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

- Bardzo nas cieszą kolejne doniesienia o testach innych systemów, świadczy to bowiem o tym, że polski rynek płatności mobilnych ruszył z miejsca i zyskał także rzeczywiste zainteresowanie największych podmiotów z sektora finansów i telekomunikacji. Pojawienie się nowych graczy na rynku oznacza poważne zainteresowanie płatnościami mobilnymi oferowanymi dla klienta masowego - uważa Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay S.A.

mPay S.A., należąca do grupy kapitałowej ATM S.A., jest obecna na polskim rynku od prawie 3 lat.  Spółka m.in. od półtora roku bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej, mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych pod znakiem towarowym Płać komórką. Jest to system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart prepaid, wnoszenie opłat parkingowych w 8 miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie. Umożliwia także płatności za zakupy w internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.

Oferowane przez mPay S.A. rozwiązania działają obecnie w sieciach 4 głównych operatorów komórkowych w trybie wdzwanianym (IVR), a w sieciach Polkomtel i Play także w trybie tekstowym (USSD). System mPay jest również dostosowany do technologii zbliżeniowej NFC (Near Field Communication), czyli wykorzystuje przekazywanie informacji pomiędzy telefonem a innym urządzeniem w trybie specjalnego połączenia radiowego. Jak jednak zauważają przedstawiciele mPay, podstawowym ograniczeniem co do szerszego stosowania technologii NFC jest brak powszechnej dostępności telefonów i urządzeń z wbudowanym interfejsem NFC.

>> Czytaj też: Era, Inteligo i MasterCard testują mobilne płatności

mPay wdrożył komercyjnie technologię NFC półtora roku temu i jest ona m.in. wykorzystywana w ramach obsługi płatności w strefach płatnego parkowania. W ramach tego rozwiązania pracownicy straży miejskiej odpowiedzialni za kontrolę płatności są wyposażeni w telefony komórkowe posiadające wbudowany system NFC, umożliwiające praktycznie automatyczną weryfikację wniesienia opłaty poprzez zbliżenie telefonu do naklejki umieszczonej na szybie zaparkowanego samochodu. Przedstawiciele spółki informują także, że na ukończeniu są prace nad tym, aby technologia ta znalazła zastosowanie także przy kontroli biletów komunikacji miejskiej zakupionych w usłudze Płać komórką.

>> Więcej informacji o płatnościach mobilnych


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031