Mobilny system od Baidu jeszcze w tym roku?

28-06-2011, 11:25

Największa wyszukiwarka na Chińskim rynku przygotowuje własny mobilny system operacyjny. Baidu chce w ten sposób umocnić swoje lokalne wpływy.

Już w marcu tego roku przedstawiciele Baidu poinformowali, że idąc śladami Google chcą stworzyć własny system operacyjny, którego głównym elementem będzie wyszukiwarka.

>>Czytaj także: Baidu na cenzurowanym rządu

Sonda
Mobilny system od Baidu odniesie sukces?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Robin Li z Baidu mówił wtedy, że standardowe systemy operacyjne wymagają do działania sporych mocy obliczeniowych, jednak jeśli głównym elementem oprogramowania stanie się po prostu pole wyszukiwania, urządzenie będzie mogło startować w mgnieniu oka.

Według informacji chińskiego serwisu TechWeb, system Baidu będzie się opierał po prostu na Androidzie. Całość ma zostać zostać udostępniona pod nazwą "Qiushi" pod koniec 2011 roku.

Własny system pozwoli Baidu na lepszą integrację usług takich, jak mapy czy wyszukiwarka w urządzeniach przenośnych. W marcu firma chwaliła się, że chodzi o "wypełnienie misji związanej z przyszłością internetu", jednak bazowanie na systemie stworzonym przez konkurenta z Mountain View dla wielu może być dużym rozczarowaniem.

Jak zauważa serwis TheNextWeb, taki obrót spraw najgorzej rokuje jednak dla Apple na chińskim rynku. Użytkownicy z Azji zawsze przywiązani byli bardzo mocno do swoich lokalnych rozwiązań.

>>Czytaj także: Baidu planuje stworzyć swój własny mobilny system operacyjny


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy