Mobilna usługa finansowa Ericssona także w Polsce

09-06-2011, 13:20

Ericsson Money to mobilna usługa finansowa wprowadzona wczoraj w siedmiu krajach Europy, także w Polsce. Można za jej pomocą wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę.

Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od wczoraj mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by przeprowadzać mobilne operacje finansowe. Ma to być pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu mobilnych usług finansowych.

>>> Czytaj: Ericsson: Tysiąckrotnie wzrośnie ruch w sieciach komórkowych

Z usługi mogą skorzystać np. rodzice, którzy mogą od ręki wysyłać pieniądze dzieciom studiującym w innym mieście lub przebywającym na wakacjach za granicą. Pieniądze można wysłać także do osoby nieposiadającej konta w banku, jeśli ma ona konto Ericsson Money. Do wysłania pieniędzy wystarczy telefon lub laptop, a cała procedura jest dość prosta.

Po skonfigurowaniu konta można dodać kartę przedpłaconą, która umożliwia dokonywanie płatności i pobieranie pieniędzy z półtora miliona bankomatów, które akceptują karty MasterCard. Pieniądze dostępne są natychmiast i można je przelewać na konto przy użyciu karty debetowej, karty kredytowej lub przelewem bankowym. Użytkownicy mają ciągły dostęp do swojego salda.

Informacje o kosztach związanych z korzystaniem z usługi znajdziemy w serwisie Ericsson Money. Na ograniczony czas uchylone są opłaty związane z przesyłaniem pieniędzy.

Firma Ericsson zapowiada, że niedługo za pomocą Ericsson Money będzie można również  płacić rachunki, robić zakupy online oraz płacić w sklepie.

>>>> Czytaj: Google Wallet: portfel w komórce zastąpi nie tylko pieniądze


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930