Mniej optymistycznie o dronach. Czy logistyka potrzebuje Ubera? Przegląd e-biznes - 12.01.2017

12-01-2017, 08:25

W dzisiejszym przeglądzie mamy informacje o kłopotach dwóch firm, które postawiły na drony, a także kilka analiz i - w związku ze zbliżającymi się targami CeBit i nie tylko - propozycje agend rządowych dla sektora ITC.

  • 20% największych polskich firm i instytucji publicznych miało w ostatnim roku do czynienia z atakiem ransomware - wynika z badania Cisco. Firmy jednak, mimo rosnącej świadomości, nie chronią swoich zasobów sieciowych. Problemem są głównie złożoność organizacji (56% ankietowanych) i braki budżetowe (24%) (materiał prasowy Cisco).
  • GigaOM przedstawia materiał o możliwościach stosowania wirtualnych asystentów głosowych (w tekście przykład Alexy - rozwiązania Amazon) w biznesie.
  • Portal Innowacji sygnalizuje, że Wydział Polityczno-Ekonomiczny oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio organizują w czerwcu seminarium promujące polskie technologie IT do zastosowania w sektorze finansowym.Zgłoszenia zainteresowanych firm przyjmowane są do 28 lutego.
  • 250 mln dol. - tyle chiński fundusz Hillhouse Capital Group zainwestował w Magento - firmę tworzącą platformę do budowy sklepów internetowych (250 tys. klientów na świecie, w tym w Polsce). O szczegółach pisze retailnet.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


To warto przeczytać
Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.