Microsoft udostępnia dane na temat położenia urządzeń Wi-Fi

31-07-2011, 20:18

Podgląd lokalizacji danego urządzenia może uzyskać każdy, kto posiada dostęp do API usługi Microsoftu.

Microsoft niedawno naśmiewał się z Gmaila, jednak firmie z Redmond również zdarzają się wpadki. I to wcale nie drobne.

>>Czytaj także: SkyDrive pozwala teraz na streaming muzyki do WP7 Mango

Sonda
Microsoft dba należycie o prywatność użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Amerykański serwis CNet doniósł, że Microsoft publikuje informacje na temat położenia urządzeń Wi-Fi bez zwracania należytej uwagi na prywatność użytkowników. Mapa hotspotów (także tych stworzonych przez urządzenia mobilne) dostępna jest publicznie przez API, a by śledzić urządzenie wystarczy znać jego adres MAC.

Jak przyznaje Reid Kuhn z Microsoftu: Aby dostarczać użytkownikom usługi bazujące na lokalizacji, Microsoft zbiera informacje na temat publicznych sieci bezprzewodowych oraz adresy MAC napotykanych urządzeń. Warto przy okazji zauważyć, że danych - często nieświadomie - dostarczają sami użytkownicy smartfonów z Windows Phone.

Gigant z Redmond zauważa jednak, że "urządzenia przenośne zwykle zmieniają swoje miejsce położenia, a wtedy ich dawna lokalizacja jest kasowana z listy aktywnych adresów MAC". Dane zbierane przez mobilne sprzęty są użyteczne w przypadku, gdy nie można skorzystać z dokładnych informacji podawanych przez odbiornik GPS. Choć informacje nie wystarczą, by korzystać z dokładnej nawigacji, bez problemu uzyskamy na przykład listę restauracji znajdujących się w promieniu kilku kilometrów.

>>Czytaj także: Microsoft zakończył prace nad WP7 Mango (wideo)


Źródło: CNET
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930