Microsoft i WSiP inaugurują Szkołę Nowych Technologii

05-12-2011, 22:58

Cykl bezpłatnych konferencji i szkoleń w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii zainauguruje inicjatywę Microsoftu i WSiP. Spotkania adresowane są do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowych technologii oraz uzyskać dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających edukację. Do projektu Szkoła Nowych Technologii przystąpiło 500 szkół z całej Polski.

Szkoła Nowych Technologii to projekt edukacyjny, realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft, w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, funkcjonującego w 115 państwach, a w Polsce znanego pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości. W ramach projektu dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz uczniowie poznają nowoczesne rozwiązania informatyczne ułatwiające nauczanie w zgodzie z wymaganiami reformy oświaty i nowej podstawy programowej, wprowadzanej do szkół ponadgimnazjalnych w 2012 roku.

- Jeżeli nie będziemy mieli w naszych szkołach nauczycieli, którzy chcą się cały czas uczyć, patrzeć w przyszłość, szukać możliwości w nowych technologiach oraz pomagać w budowaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych, szkoła nadal będzie przypominała fabrykę z pracownikami, których przygotowuje się do pracy przy taśmie produkcyjnej, a nie w kreatywnych i globalnych organizacjach. Taki projekt, jak Szkoła Nowych Technologii, realizowany przez Microsoft i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, umożliwia innowacyjne spojrzenie na szkołę oraz metody nauczania, stwarzając szansę na realizację potencjału uczniów i ich dobre przygotowanie do wejścia na coraz bardziej konkurencyjny rynek pracy – mówi Witold Kołodziejczyk, Dyrektor Społecznego Gimnazjum Językowo-Informatycznego w Słupsku.

Harmonogram szkoleń
fot. - Harmonogram szkoleń
Od grudnia 2011 roku rozpoczyna się seria 12 konferencji dla dyrektorów szkół, które zgłosiły się do udziału w projekcie. Natomiast w szkołach w całym kraju zostanie przeprowadzonych 140 szkoleń dla nauczycieli oraz warsztaty dla 100 tys. uczniów w zakresie programowania Windows Phone, Microsoft Kinect, HTML 5 oraz tworzenia stron internetowych.

Czytaj też: Tablet zamiast podręcznika w szczecińskim gimnazjum

W ramach projektu nauczyciele mają poznać nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie atrakcyjnych zajęć, zgodnie z duchem reformy edukacji oraz wymogami skomputeryzowanego świata XXI wieku. W cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów zdobędą także wiedzę o nowych trendach w edukacji, m.in.: internetowych platformach edukacyjnych, programach dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy) oraz najnowszym rozporządzeniu MEN o obowiązkowych elektronicznych podręcznikach.

Szkolenia mają być również okazją do zaprezentowania nauczycielom możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi podczas zajęć: tablic interaktywnych, tabletów, e-booków. Po ukończeniu szkoleń dyrektorzy i nauczyciele otrzymają certyfikaty Szkoły Nowych Technologii.

Więcej informacji oraz szczegółowa agenda szkoleń, znajdują się pod adresem: www.microsoft.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy