Microsoft Arc Touch odpowiedzią na mysz od Apple

19-08-2010, 19:25

Microsoft, znany przede wszystkim z tworzenia oprogramowania, nie zamierza odpuszczać konkurentom produkującym sprzęt. Niestety coraz częściej użytkownicy zamiast innowacyjnych produktów skarżą się na zbyt dużą inspirację konkurencją.

Mysz Arc Touch nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana przez Microsoft, jednak jeden z niemieckich sklepów online przypadkiem umieścił nowy produkt w swoich zbiorach zbyt wcześnie. Pomimo iż całość została już usunięta, do sieci przedostała się w ten sposób specyfikacja i zdjęcia nowego urządzenia.

>>Czytaj także: Apple: Nowy MacBook, nowy iMac, nowa myszka

Sonda
Microsoft zbyt mocno inspiruje się konkurencją?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Mysz będzie pozwalała na sterownie pulpitem z wykorzystaniem dotykowej powierzchni, a dzięki nowoczesnej technologii przechwytywania ruchów BlueTrack powinna działać także w miejscach, gdzie standardowe urządzenia laserowe nie zdają egazminu.

Sercem Arc Touch ma być urządzenie nadawczo-odbiorcze pracujące w paśmie 2,4 GHz, które będzie się bezprzewodowo komunikowało z adapterem podłączonym do komputera przez port USB. Cena w Niemczech ma wynosić 69,99 euro, czyli o 0,99 euro więcej niż w przypadku stworzonej przez Apple Magic Mouse.

Opakowanie nowej myszy Microsoftu
fot. - Opakowanie nowej myszy Microsoftu
Bardzo istotną ciekawostką w przypadku tego urządzenia jest fakt, że obudowę myszy będzie można z łatwością wyginać, przez co nie sposób skarżyć się na jej niecodzienny kształt. Nie można jednak nie zauważyć bardzo dużej inspiracji urządzeniem Magic Mouse, o którym wspominaliśmy już jakiś czas temu.

Dostępność myszy była ustawiona w niemieckim sklepie na 5 do 10 dni roboczych, zatem jak przypuszcza serwis Engadget, oficjalna premiera nowego urządzenia Microsoftu powinna nastąpić już wkrótce.

>>Czytaj także: Microsoft: Spadek sprzedaży komputerów to "paplanina"


Źródło: engadget
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829