mBank rusza na Zachód

26-09-2007, 17:52

mBank - detaliczne ramię BRE Banku - ogłosił kolejny krok w swej zagranicznej ekspansji. Tym razem skieruje się do Europy Zachodniej.

Po Czechach i Słowacji przyszedł czas na Wyspy Brytyjskie. Na przełomie października i listopada najstarszy polski bank wirtualny otworzy placówkę w Londynie, gdzie pracuje co trzeci (według PricewaterhouseCoopers oraz ARC Rynek i Opinia) z zatrudnionych w Wielkiej Brytanii Polaków.

Początkowo w brytyjskim Centrum Finansowym mBanku znaleźć będzie można jedynie produkty hipoteczne - poinformowali przedstawiciele banku w komunikacie prasowym. Wydaje się to być to logicznym krokiem, wziąwszy pod uwagę fakt, że spora część rodaków wyjeżdża za granicę, by uzbierać środki m.in. na własne lokum. Zarobione na Zachodzie pieniądze niejednokrotnie okazują się być niewystarczające do zakupu mieszkania, czy budowy domu i do takich ludzi, jeszcze pracujących na Wyspach, mBank chce trafić ze swoją ofertą.

Bank zamierza także do końca przyszłego roku otworzyć za granicą 18 centrów finansowych (12 w Czechach i 6 na Słowacji) oraz 26 mKiosków (odpowiednio 18 i 8). Na rynkach u naszych południowych sąsiadów, póki co, sprzedawać zamierza konta osobiste i oszczędnościowe, a także kredyty hipoteczne i gotówkowe.

Jak donosi Gazeta Prawna mBank z zainteresowaniem przygląda się także innym rynkom naszego regionu, rozważa także otwarcie placówki w stolicy Irlandii - Dublinie.

Źródło: mBank, Gazeta Prawna
Tematy pokrewne:  

tag Wielka Brytaniatag mBanktag kredyty
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy