Matura to bzdura? Nowy show w polskiej sieci

27-10-2010, 17:01

Wiedzę zdobytą podczas długich lat nauki nasz mózg traktuje bardzo wybiórczo. Nic w tym dziwnego, wiele z przyswojonych informacji jest nam przecież niepotrzebnych w codziennym życiu. Czy to uprawnia nas jednak do kontrowersyjnego twierdzenia, że np. zdawanie egzaminu maturalnego jest niepotrzebne, jest bzdurą? Wszystko zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć - twierdzą twórcy programu MaturaToBzdura.TV

MaturaToBzdura.TV to program komedii kontrowersyjnej, wzorowany na segmencie programu amerykańskiego Tonight Show, zwanym Jaywalking. W pierwszym odcinku pt. „HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ", który ruszył 22 października br., Kuba Jankowski i Adam Drzewicki, młodzi twórcy programu, zadają Polakom bardzo proste pytania, np. kiedy był chrzest Polski? Czy Ziemia krąży wokół Słońca czy Słonce wokół Ziemi? Czy Polska graniczy z Francją?

Odpowiedzi udzielone przez młodych ludzi mogą zaskoczyć niejednego z Czytelników DI i to nie tylko z szanownego grona pedagogicznego. Słuchając można się nieźle ubawić, ale i zmartwić poziomem wiedzy części młodzieży w wieku maturalnym i pomaturalnym. Co jednak istotne, w opisywanym programie nie ma co liczyć na poprawne odpowiedzi. Dlaczego? Pokazujemy tylko błędne odpowiedzi, udowadniając, że matura to bzdura, co daje programowi dużą kontrowersyjność, duży potencjał PR i duży potencjał marketingu szeptanego - wyjaśnia Adam Drzewicki, jeden z twórców MaturaToBzdura.TV.

Celem programu jest zatem ukazanie paradoksów i niedoskonałości polskiego systemu edukacji, a także uświadomienie decydentom, że matura nie powinna być wyznacznikiem przyszłości młodych ludzi wkraczających w dorosłość i nie każdemu jest potrzebna.

MaturaToBzdura będzie ukazywał się cyklicznie na dedykowanej stronie oraz we wszystkich największych portalach wideo. Kuba i Adam liczą na to, że ich program będzie jednym z przyczynków zmian w polskim systemie edukacji. Mają nawet reformatorskie pomysły, których jeszcze nie zdradzili.

W programie odpowiedzi udzielają osoby pełnoletnie, które są w wieku maturalnym lub już mają maturę za sobą. Wszystkie z nich podobno zgodziły się na publikację swojego wizerunku. Szczegóły na stronie MaturaToBzdura.TV

Poniżej pierwszy odcinek:


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031