Lekcja druku 3D, miasto z makaronu i edukacja przyszłości na warsztatach pełnych życia

PATRONAT MEDIALNY 19-02-2014, 16:33

Już za półtora tygodnia w Poznaniu odbędą się warsztaty LIFE zorganizowane przez Zespół TEDxPoznań. W programie m. in. lekcje druku 3D, międzypokoleniowy design thinking jam session czy ekspresowa nauka języków obcych metodą 4M. Zapisy ruszają już dziś!

Warsztaty LIFE odbędą się w niedzielę 2 marca w Poznaniu. Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m. in. prelegenci odbywającego się dzień wcześniej TEDxPoznań 2014. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań, twórczego wysiłku i innowacyjnych pomysłów.

– Nasze warsztaty to bardzo atrakcyjna propozycja na niedzielę dla poznaniaków – mówi Anna Woźniak, organizatorka warsztatów LIFE. – Dzięki zajęciom uczestnicy poszerzą swoje horyzonty poznając najnowsze trendy obserwowane w życiu społecznym czy sferze technologii.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, ale najwięcej zajęć przygotowano dla najmłodszych. Joanna Rada i Michał Zawadzki ze stowarzyszenia Twórcze Ogrody poprowadzą warsztat dotyczący inteligencji emocjonalnej, poznańskie Zakamarki przygotowały zajęcia o filozofii w oparciu o znane i cenione książki Oscara Brenifiera, prelegenta tegorocznej konferencji TEDxPoznań.

Hitem dziecięcych zajęć będą warsztaty manualne. Dzięki Kamilowi Dziadkiewiczowi z Omni3D najmłodsi będą mogli poznać świat druku 3D. – Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Drukarka 3D, z ogromnymi możliwościami, pozwoli zmienić marzenia w rzeczywistość. Już nie możemy się doczekać efektów tego zestawienia! – mówi Anna Woźniak, organizatorka warsztatów LIFE. Ale to nie koniec atrakcji dla młodych majsterkowiczów. Dzieci będą mogły stworzyć swoje własne miasto przyszłości z chrupek, żelków, makaronów, rurek, paluszków oraz pianek na warsztatach prowadzonych przez architektów z pracowni MOM Architects.

Równie ciekawy program przygotowano dla dorosłych. Paweł Cywiński i Maria Złonkiewicz reprezentujący stowarzyszenie Post-turysta skłonią do refleksji nad etycznym wymiarem fotografii podróżniczej w swoim warsztacie “Z kamerą wśród ludzi”. Michał Grześkowiak, poliglota i coach językowy udowodni, że nauka języków - dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody 4M - może być szybsza i bardziej skuteczna. Tandem założycieli jeżyckiej Bułki z Masłem w myśl przyświecającego im hasła “projektowanie wokół stołu” pokaże podczas swoich warsztatów jak połączyć sferę kulinarną z projektowaniem.

– Prawdziwą wisienką na torcie naszych warsztatów będą zajęcia prowadzone przez Design Thinking Poznań na temat przyszłości edukacji – mówi Anna Woźniak, organizatorka warsztatów. – Za wzór stawiamy sobie sir Kena Robinsona i jego elektryzujące wystąpienia na TED. Chcemy wspólnie z uczestnikami dojść do równie innowacyjnych wniosków i przemyśleń na temat szkolnictwa formalnego i pozaformalnego. 

Zadaniem uczestników tej części warsztatów będzie zaprojektowanie edukacji przyszłości. Przed tym wyzwaniem staną międzypokoleniowe zespoły złożone z uczniów, studentów, dorosłych, rodziców, studentów MBA lub studentów-seniorów. Efektem ich prac będą pomysły na konkretne usługi lub produkty, które spełnią oczekiwania wszystkich szukających wiedzy w nowoczesny sposób. Liczba miejsc jest jednak niewielka: organizatorzy planują stworzenie tylko czterech 4-osobowych zespołów.

Rejestracja on-line na warsztaty rozpoczyna się 18 lutego i potrwa 8 dni. Zapisy przyjmowane są na stronie www.tedxpoznan.pl/warsztaty-2014. Znajdują się tam również szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia. Sponsorem warsztatów są: Konsorcjum Marki Poznań oraz PizzaPortal.pl – największy i najszybciej rozwijający się w Polsce serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930