Kup polską nieruchomość w Londynie

11-12-2007, 06:56

mBank uruchomił swoje Centrum Finansowe w Londynie, obsługujące Polaków, którzy planują zakup nieruchomości w Polsce. To jednak nie koniec planów polskiego banku związanych z Wyspami Brytyjskimi.

Sherborne House, 6th Floor, 119 Cannon Street to miejsce, gdzie obecni i potencjalni klienci mBanku, przebywający w stolicy Wielkiej Brytanii, będą mogli zasięgnąć informacji, a także załatwić formalności związane z kredytem hipotecznym na zakup nieruchomości w Polsce.

mBank nie jest pierwszym polskim bankiem na Wyspach, ale pierwszym, który swój oddział otworzył w londyńskim City - europejskim centrum finansowym. Głównym kryterium wyboru lokalizacji były względy komunikacyjne, a nie komercyjne - informują przedstawiciele tej instytucji finansowej.

Bank szacuje, że obecnie w Zjednoczonym Królestwie przebywa około 30 tysięcy jego klientów. To spora grupa osób, z których część może być zainteresowana zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Możliwość załatwienia wszelkich spraw formalnych jeszcze przed powrotem do Polski może się okazać znacznym ułatwieniem. Co ważne, klient nie będzie musiał fatygować się do Polski.

mBank działać będzie w Wielkiej Brytanii na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego, który likwiduje większość barier administracyjnych i pozwala na szybkie rozpoczęcie przez bank działalności za granicą kraju macierzystego. Dzięki temu już w pierwszej połowie przyszłego roku mBank planuje uruchomić pełen zakres usług bankowości detalicznej, czyli w ofercie mają znaleźć się także rachunki osobiste, kredyty gotówkowe i karty kredytowe, a także fundusze inwestycyjne.

- Naszym celem jest zapewnienie Klientom kompleksowej obsługi finansowej w Polsce i za granicą, zgodnie z zasadą: "wszystko w jednym banku - mówi Sławomir Lachowski Prezes Zarządu BRE Banku i twórca mBanku.

Centrum Finansowe ma w przeważającej mierze charakter doradczy - odwiedzać je będą przede wszystkim klienci umówieni za pośrednictwem internetu i Call Center. Do końca 2008 roku w CF w Londynie mBank planuje udzielić co najmniej 1000 kredytów hipotecznych. Firma chce ponadto, aby to było miejsce spotkań Polaków będących profesjonalistami z branży finansowej.

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31