Korea Południowa ocenzuruje sieci społecznościowe?

02-12-2011, 16:41

Koreański Komitet ds. Łączności zadecydował, że od następnego tygodnia cenzurze podlegały będą tamtejsze sieci społecznościowe oraz aplikacje mobilne - poinformował Korea Herald.

Na terenie Korei Południowej powiększone mają zostać specjalne zespoły, które zajmują się oceną i ewentualnym usuwaniem niepożądanych treści - poinformował serwis Korea Herald. Dla użytkowników z tamtych regionów nie będą to jednak duże nowości.

Czytaj także: Wyciek WikiLeaks rzuca światło na "przemysł inwigilacji"

Obok monitorowania sieci, dodatkowe zespoły mają zajmować się również obserwacją treści transmitowanych przez telewizję oraz radio. Południowokoreańscy internauci oczywiście ostro krytykują taką decyzję, zauważając, że tego typu ruchy skutecznie ograniczą wolność wypowiedzi.

- Sieci społecznościowe to osobiste media umożliwiające komunikację i nie powinny być cenzurowane - napisał jeden z internautów. Zupełnie inaczej sytuację przedstawiają członkowie komitetu, którego pomysłem było wprowadzenie kontrowersyjnych nowości.

- Restrukturyzacja ma na celu poprawienie wydajności już działających zespołów. Nie jest to umotywowane politycznie - zapewnił członek komisji. Warto przypomnieć, że niedawno na cenzurowanie SMS-ów zdecydował się Pakistan, a również władze Tajlandii poprosiły ostatnio Facebooka o usunięcie ponad 10 tysięcy niewygodnych dla tamtejszego rządu stron.

Czytaj także: UE nie zgadza się na eksport technologii do inwigilowania


Źródło: Korea Herald
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930