(akt.) Konkurs na e-dotacje bez ułatwień dla młodych firm

GazetaPrawna.pl 13-07-2010, 20:31

Nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy wystartują w zbliżającym się konkursie na e-dotacje, będą mogli złożyć wnioski przez internet. Zrobią to tylko ci, którzy mają kwalifikowany podpis elektroniczny. Aktualizacja: MSWiA i PARP przesłały sprostowanie.

Nie będzie zmian w zasadach ubiegania się o unijne dotacje na e-biznes. Jedną z nowości, która miała zostać wprowadzona w ruszającym już za trzy tygodnie konkursie, miało być powszechne składanie wniosków przez internet. Dzięki temu właściciele firm mieli szybko złożyć dokumenty i uniknąć stania w kolejkach.

Tak się jednak nie stało. Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która organizuje konkurs, możliwość złożenia wniosku przez internet będzie mocno ograniczona. Będą mogli z niej skorzystać tylko ci przedsiębiorcy, którzy dysponują podpisem elektronicznym z kwalifikowanym certyfikatem.

Tymczasem konkurs jest adresowany do młodych przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają w e-biznesie swoje pierwsze kroki. Jest mało prawdopodobne, aby wydali oni kilkaset złotych na wyrobienie podpisu, którego później nie będą wykorzystywać.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule Konkurs na e-dotacje bez ułatwień dla młodych firm

Mariusz Gawrychowski

gazeta prawna

 

 

Aktualizacja

Przedstawiciele PARP i MSWiA wyjaśniają w sprostowaniu przesłanym do Dziennika Gazety Prawnej:

Nie jest prawdą, że nie będzie zmian w zasadach ubiegania się o unijne dotacje na e-biznes. Przede wszystkim, został wyeliminowany zapis wskazujący na zasadę udzielania wsparcia według kolejności wpływu wniosków o dofinansowanie. Obecnie o przyznaniu dotacji decydować będą wyłącznie wyniki oceny merytorycznej.

Istotną zmianą jest również możliwość składania wniosków drogą elektroniczną przez wszystkich przedsiębiorców. Właściciele firm nie dysponujący podpisem elektronicznym zobowiązani będą jedynie do dosłania pocztą podpisanego wydruku wniosku.


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy