Konferencja Ultimate Response and Digital Investigations 2015. Bezpieczeństwo IT i informatyka śledcza

PATRONAT MEDIALNY 23-10-2015, 07:02

W tym roku dajemy więcej. 2 dni, z czego pierwszy to cykl wykładów merytorycznych, drugi w całości poświęcony na warsztaty praktyczne. 2 równoległe ścieżki tematyczne, bezpieczeństwo IT i informatyka śledcza.

URDI 2015 to nowa formuła organizowanej od 2009 roku ogólnopolskiej konferencji informatyki śledczej.

URDI 2015 to:

  • 420 minut wykładów,
  • 720 minut warsztatów praktycznych,
  • kilkunastu prelegentów z całej Europy (Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Luksemburg, Litwa, Szwecja, Rosja i oczywiście Polska),
  • bezpośredni dostęp do wiedzy ekspertów,
  • możliwość wymiany doświadczeń w gronie specjalistów z całego kraju.

Tematyka konferencji to zupełnie nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa IT i analiz śledczych. Udział w URDI 2015 pozwoli na poznanie najnowszych cyberzagrożeń i reakcji na nie w wykonaniu ekspertów z obszaru bezpieczeństwa IT i informatyki śledczej. Obie dyscypliny są ze sobą mocno powiązane jak nigdy wcześniej.

Pełną agendę konferencji można znaleźć na stronie: www.urdi.eu/agenda

URDI 2015

Kiedy 10 lat temu zaczęła rozwijać się informatyka śledcza (digital investigation) w Polsce, była ona głównie narzędziem w rękach dochodzeniowców policyjnych. Choć z czasem pojawiały się coraz bardziej złożone sprawy, jak na przykład afera paliwowa, oszustwa na VAT byłego posła czy też sprawa Katarzyny W., to w organizacjach śledztwa komputerowe pojawiały się niezwykle rzadko.

Bezpieczeństwo informatyczne w przedsiębiorstwach koncentrowało się na budowaniu odpowiedniego poziomu zabezpieczeń, które w założeniu miały uchronić biznes przed wszelkimi zagrożeniami, nie dopuszczając do występowania incydentów.

Dziś wiemy już, że koncepcja oparta tylko o systemy zabezpieczeń nie sprawdziła się. W ciągu ostatnich lat przekonaliśmy się, że żadne z nich nie jest w stanie zapewnić stuprocentowej ochrony, szczególnie w otoczeniu, w którym informacja stała się bardziej cenna niż narkotyki. Przykłady kompromitacji zabezpieczeń można by wymieniać dziesiątkami, a straty z nimi związane są ogromne. I nie mówimy tu tylko o kwestiach finansowych.

Dlatego organizacje przygotowane powinny dziś zakładać, że system bezpieczeństwa musi być wzbogacony o sprawnie działający element response, którego niezbędnym składnikiem jest informatyka śledcza. Oznacza to, że rola informatyka śledczego w systemach bezpieczeństwa znacznie wzrosła, a w przyszłości funkcjonowanie tych systemów bez informatyki śledczej stanie się niemożliwe.

Uwaga! Dla czytelników Dziennika Internautów organizatorzy przygotowali specjalną promocję cenową. Podczas rejestracji należy wpisać „DI24.pl”, żeby uzyskać 100 złotych zniżki.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj: www.urdi.eu


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031