Kolejny krok w chmurę z Windows Azure - kontynuacja kursu dla programistów

08-03-2012, 16:48

Po sukcesie pierwszej części kursu internetowego "Pierwsze kroki z Windows Azure", w którym udział wzięło prawie 50 tys. osób, Microsoft uruchamia jego drugą część. Bezpłatne zajęcia w drugiej serii skierowane są do zaawansowanych programistów. Celem kursu jest przekazanie w kilkunastu krótkich odcinkach wiedzy niezbędnej do tworzenia aplikacji z wykorzystaniem narzędzi Microsoftu.

Chmura Windows Azure to rozwiązanie klasy Platform As a Service (PaaS), które oddaje w ręce programisty platformę do budowy rozwiązań informatycznych. Windows Azure zapewnia wirtualne środowisko hostingowe, oferujące możliwości skalowania, wydajność i dowolną ilość miejsca do przechowywania danych.

Czytaj też: Ponad 150 firm ma pomysł na aplikację na platformy Microsoftu

Kurs jest kontynuacją szkolenia online dla początkujących programistów, przeprowadzonego przez Microsoft w 2011 roku. W pierwszej edycji wzięło udział prawie 50 tys. osób. Podczas drugiej części kursu przybliżone zostaną tematy budowy zaawansowanych rozwiązań w chmurze i ich typy, przedstawione zostaną też informacje o już działających usługach wykorzystujących cloud computing.

Wraz z ekspertami Microsoftu będzie można nauczyć się, jak poprawnie profilować aplikacje Windows Azure oraz zdobyć wiedzę na temat narzędzi dostępnych dla programistów tworzących rozwiązania wykorzystujące tę platformę. Szkolenie będzie okazją do poznania w praktyce najistotniejszych elementów platformy Azure, m.in.: Azure Storage Services, SDK 1.6, MSBuild, a także architektury i zasad zarządzania bazą danych SQL Azure.

Środy z Windows Azure

Udział w kursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Aby go rozpocząć, wystarczy pobrać za darmo Windows Azure SDK. Cykl zajęć przygotowany jest w formie nie dłuższych niż 15 min prezentacji wideo zamieszczanych w sieci regularnie raz w tygodniu (w każdą środę) i potrwa do 9 maja 2012. Wszystkie odcinki będą dostępne pod adresem: channel9.msdn.com/Series/Darmowy-kurs-Windows-Azure-cz-2

Uczestnicy kursu mogą również skorzystać z pomocy ekspertów Microsoft oraz specjalistów IT, którzy będą odpowiadali na pytania związane z kursem i omawianymi narzędziami w specjalnym wątku na portalu CodeGuru.

Partner serwisu o Cloud Computing - "Firma w Chmurze" oferuje:

Firma w Chmurze - Cloud Computing za darmo


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829