Kolejna kara dla TP

17-08-2008, 16:49

50 tysięcy złotych kary musi zapłacić Telekomunikacja Polska za naruszenie Prawa telekomunikacyjnego w zakresie wykorzystywania danych abonentów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na największego polskiego operatora telekomunikacyjnego - Telekomunikację Polską - karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych za naruszenie przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne w zakresie zasad dozwolonego przetwarzania danych abonenta.

Przedmiotem sporu stały się imię i nazwisko abonenta wraz z jego adresem zamieszkania, które TP, bez uzyskania zgody klienta, umieściła w spisie abonentów. Zgodnie z art. 163 Prawa telekomunikacyjnego na zamieszczenie tego typu danych wymagana jest zgoda abonenta.

Zgodnie z ustawą UKE miał prawo nałożyć karę finansową na operatora w wysokości do 3 procent rocznych przychodów. Ze względu na jednostkowy charakter naruszenia Prezes UKE zdecydował o wymierzeniu kary w wysokości 50 tysięcy złotych, podkreślając jednocześnie, że jest to kolejna kara nałożona na firmę za złamanie tych przepisów.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: UKE
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy