Każdy powinien korzystać z internetu bez względu na wiek (wideo)

09-12-2010, 08:07

Z internetu w większości korzystają młodzi ludzie, o starszych chce powalczyć Polska Cyfrowa Równych Szans. Inicjatywę popierają m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, Danuta Hübner i Michał Kleiber.

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej realizuje kampanię społeczną na rzecz edukacji cyfrowej dorosłych Polaków.

Kampania społeczna ma na celu mobilizację poparcia dla idei opracowania i realizacji PCRS - ogólnopolskiego programu edukacji cyfrowej dorosłych. Z badań wynika, że 13 milionów nie posiada elementarnych umiejętności korzystania z treści i usług internetu oraz podstawowej wiedzy o wykorzystaniu teleinformatyki w codziennym życiu i pracy.

>> Czytaj też: 4,5 mln Europejczyków korzysta z internetu przez światłowody

Sonda
Popierasz akcję Polski Cyfrowej Równych Szans?
  • tak, w całości
  • tak, ale edukować należy młodych ludzi
  • nie
  • ta akcja i tak nic nie zmieni
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Z danych Polski Cyfrowej Równych Szans wynika, że 77% Polaków w wieku 16-24 lat korzysta z internetu, a 75% Polaków w wieku 55-65 lat nie korzysta z internetu. Różnica jest duża, dlatego ambasadorzy akcji zwracają na to największą uwagę. Ponadto 74% internautów korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie; 67% internautów dokonuje zakupu w sieci.

Danuta Hübner, pierwszy komisarz UE ds. polityki regionalnej, mówi o potrzebie zwiększenia stopnia edukacji i motywacji do korzystania z internetu. Jej zdaniem szczególną uwagę należy zwrócić na ludzi dorosłych, tak aby mogli „lepiej funkcjonować jako pracownicy i obywatele”. Swoje przesłanie kieruje głównie do samorządów, które - jej zdaniem - są za to odpowiedzialne.

>> Czytaj też: Starsi Polacy boją się internetu

Poparcie dla akcji można wyrazić na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/polskacyfrowa


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930