Kamery w Żabce i inne sposoby śledzenia klientów w sklepach. Przedwyborcze cyberataki główną przyczyną wydalenia z USA rosyjskich dyplomatów. Przegląd cybersecurity - 30.12.2016

30-12-2016, 07:35

Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. o metodach, jakie stosują sklepy, by dowiedzieć się czegoś więcej o swoich klientach, o wydaleniu z USA 35 rosyjskich dyplomatów w ramach sankcji przeciwko Rosji w związku z ingerowaniem w wybory prezydenckie oraz wiele więcej.

BONUS :-)

  • Wiecie, że można już pobierać nowy numer sekurakowego zina? Znajdziecie w nim m.in. analizę ransomware'u napisanego w całości w JavaScripcie, "instrukcję", jak dostać trzy razy bounty za (prawie) to samo i dłuuugi artykuł o problemach związanych z deserializacją w Javie  - zob. Sekurak/Offline #3

Zapraszam do czytania i komentowania, a jeśli sami natraficie w internecie na ciekawy, aktualny lub ponadczasowy artykuł dotyczący bezpieczeństwa, prześlijcie mi do niego link na adres anna@di24.pl - są spore szanse, że zamieszczę go w następnym przeglądzie wydarzeń.

 

Niezbędnik DI, cyberbezpieczeństwo, firma bezpieczna w internecie

Czy ostatnio pobrałeś załącznik z nieznanego źródła? Wstawiłeś firmowe pliki na prywatny dysk? Podałeś firmowy adres e-mail na publicznym forum?

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i pobierz darmowy poradnik:

Niezbędnik DI: Firma bezpieczna w internecie


To warto przeczytać

fot. Geraltfot. Sarota PRfot. Geraltfot. Etereuti


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.