Już za chwilę rusza konferencja "Blockchain – Bariery i Transformacje"

03-12-2018, 21:15

5 grudnia w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja pt.: „Blockchain – bariery i transformacje”. Organizatorzy wydarzenia stawiają sobie za cel zainicjowanie debaty publicznej, dotyczącej technologii blockchain, wyjaśnienie zjawisk gospodarczych i społecznych, które ta technologia napędza, a przede wszystkim wykreowanie platformy współpracy pomiędzy praktykami, teoretykami, światem biznesu, regulatorami czy w końcu pasjonatami tego zagadnienia.

Blockchain to w najprostszej definicji technologia, która służy do przechowywania zmian stanu dowolnego rejestru danych poprzez grupowanie zmian (zwanych transakcjami) w bloki o określonym rozmiarze. Fundamentem technologii jest fakt, że każdy blok wskazuje poprzedni, co powoduje utworzenie swoistego łańcucha. W tego typu łańcuchu mogą być przesyłane informacje o różnych rodzajach transakcji, np. handlowych czy kupnie lub sprzedaży walut, a także o popularnych ostatnio walutach wirtualnych. 

Technologia blockchain nazywana jest technologią przyszłości, jednak w Polsce jest wciąż stosunkowo mało spopularyzowana i kojarzona głównie z walutami wirtualnymi, które stanowią tylko jedną z wielu zastosowań tej technologii. Organizatorzy wydarzenia chcą to zmienić. 

W konferencji wezmą udział wybitni naukowcy i praktycy, ekonomiści i prawnicy, liderzy biznesowi świata nowych technologii, eksperci, a także przedstawiciele instytucji regulacyjnych. Konferencja umożliwi środowiskom biznesowym zaprezentowa główne problemy i wyzwania (w obszarze finansowym, regulacyjnym, marketingowym czy HR), na które napotykają realizując inicjatywy wykorzystujące technologię DLT. Pozwoli to zaadresować ich oczekiwania w stosunku do regulatorów i środowisk akademickich. Z drugiej zaś strony środowiska te zaprezentują swoje osiągnięcia i plany w reakcji na problemy sygnalizowane przez biznes.

Konferencja organizowana jest przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich. Sponsorem i partnerem merytorycznym wydarzenia stał się Alior Bank. Ponadto odbywa się ono we współpracy ze Szkołą Główną Handlową, Wydziałem Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Inicjatywę objął honorowym patronatem United Nations Global Compact Poland, a także Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii, której Alior Bank jest członkiem i współzałożycielem. 

Wydarzenie „Blockchain – Bariery i Transformacje” odbędzie się 5 grudnia 2018 r., w godzinach 8:30-17:15, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Auli VII, na al. Niepodległości 162. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale wymaga rejestracji. Można jej dokonać przez aplikację Evenea.

Źródło: Alior Bank


Następny artykuł » zamknij

Ponad ćwierć wieku z SMS-em

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy