Już 19.03 poznaj sztuczną inteligencję, Google Car i potęgę ludzkiego mózgu na TEDxSzczecinLive 2015

18-03-2015, 08:09

Fundacja Netcamp zaprasza miłośników inspirujących spotkań w Szczecinie na intelektualną ucztę. Podczas kolejnej edycji TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć wystąpienia z niezwykłej konferencji TED2015. Wśród wyjątkowych mówców zobaczymy m.in dyrektora GoogleX Chrisa Urmsona, znaną kognitywistkę Laurę Shulz z MIT czy genialnego matematyka i miliardera Jamesa Simonsa - twórcę Renaissance Technologies.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji TED2015 w Vancouver jest „Truth and Dare” a dzięki TEDxSzczecin będzie można zobaczyć dwie inspirujące sesje tematyczne:

  • What Are We Thinking? - Poznaj, w jaki sposób postrzegamy świat i jak możemy wykraczać poza nasze dotychczasowe założenia.
  • Machines That Learn - Zobacz możliwości sztucznej inteligencji, która ma coraz większy wpływ na nasze życie.

Podczas TEDxSzczecinLive uczestnicy będą mogli obejrzeć wystąpienia dziesięciu wyjątkowych prelegentów, w tym: znanego neurobiologa i autora bestsellerów Davida Eaglemana, pioniera ludzkiej echolokacji Daniela Kisha czy Fei-Fei Li ze Stanford AI Lab, która pracuje m.in. nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do rozpoznawania obrazów. Wszystkie prezentacje będą w języku angielskim. 

Mówcy występujący na konferencjach TED to osoby, które dokonały czegoś niesamowitego i potrafią o tym z  pasją opowiedzieć. Zajmują się różnymi dziedzinami życia, o których często niewiele wiemy lub wydają nam się zbyt trudne. Potrafią mówić prostym językiem nawet o skomplikowanych tematach.
 
Sprawia to, że ich 18-minutowe wystąpienia stają się inspirującą opowieścią o odkrywaniu nowych możliwości. Dzięki tym fascynującym ludziom jesteśmy w stanie zrozumieć wiele istotnych odkryć naukowych, poznać możliwości nowych technologii czy dowiedzieć się o przyczynach globalnych problemów.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję z konferencji TED. Pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące wystąpienia prelegentów. TEDxSzczecin to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie w formacie TED. W duchu „Ideas worth spreading” powstał program TEDx - globalna inicjatywa, gdzie na całym świecie organizowane są wydarzenia, podczas których uczestnicy oglądają nagrania TED oraz słuchają prezentacji zaproszonych gości, którzy dzielą się nowymi ideami.

Warto już dziś zarezerwować sobie czwartkowy wieczór 19 marca w godz. 18-22, aby spędzić go w inspirującej atmosferze z kreatywnymi ludźmi w Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Organizatorem TEDxSzczecin jest Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział tylko 100 uczestników, zachęcamy więc do szybkiej rejestracji na stronie tedxszczecin.com.


Tematy pokrewne:  

tag TEDxSzczecintag TEDtag Szczecin
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930