Julian Assange chce zastrzec swoje nazwisko

01-03-2011, 19:10

Twórca głośnego WikiLeaks dostrzega kolejne pole, na którym może niemało zarobić. Podczas gdy niektórzy prorokują mu nawet karę śmierci, pieniądze na prawników stają się priorytetem.

Niedawno Wikileaks uruchomiło sklep z upominkami, z którego zyski mają być przekazywane niemal bezpośrednio na prawników dla Juliana Assange'a. Jest to niezbyt wyszukany pomysł na zarabianie w sieci, zatem prawdopodobnie nie uda się w ten sposób zgromadzić zbyt dużej sumy.

>> Czytaj także: Julian Assange: "Nie strzelajcie do posłańca"

Sonda
Assange zdobędzie wystarczającą sumę na prawników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Twórca demaskatorskiego portalu wyszedł jednak z nowym pomysłem. Chce zastrzec swoje imię i nazwisko. Złożył już w tym celu odpowiedni wniosek do urzędu zajmującego się ochroną wartości intelektualnych w Wielkiej Brytanii.

Fraza "Julian Assange" ma być zastrzeżona na polach takich, jak usługi wypowiedzi publicznej, usługi reporterskie, dziennikarstwo, publikacja tekstów innych niż reklamowe, usługi edukacyjne i rozrywkowe.

Dopiero czwartego marca zgłoszenie zostanie oficjalnie zaprezentowane przez Urząd Własności Intelektualnej, natomiast dwa miesiące później, jeśli nikt nie zgłosi obiekcji, wniosek twórcy Wikileaks zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Jak wspominaliśmy już jakiś czas temu, Assange skarży się, że prawnicza ochrona pochłania ogromną część jego oszczędności. Według wypowiedzi dla Sunday Times w związku z prawnymi aspektami funkcjonowania serwisu miał ponieść już ponad 200 tysięcy funtów, stąd między innymi decyzja o stworzeniu autobiografii.

>> Czytaj także: Sympatycy WikiLeaks zaatakowali stronę internetową MasterCard


Źródło: The Next Web
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31