Jeszcze zdążysz na Poznań Startup Weekend!

PATRONAT MEDIALNY 03-10-2011, 06:54

Nie napisałeś ani linijki kodu programistycznego w życiu - nie szkodzi, też możesz robić biznes internetowy. Już za tydzień poznaj innych, którzy napisali, stwórzcie zespół i zawalczcie wspólnie o marzenia. Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił podczas Poznań Startup Weekendu w dniach 7-9 października, organizowanego przez Fundację Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest. Można się zgłaszać pojedynczo lub całymi zespołami. Uwierz w swoje możliwości i siły!

Atmosfera kreatywności, mega garażowo i offowo! Tak właśnie będzie podczas Poznań Startup Weekendu. Takiej imprezy nie było jeszcze w Polsce. Na te trzy dni Poznań stanie się stolicą kreatywnej myśli nowo technologicznej na kształt najlepszych światowych praktyk i imprez odbywających się np. w Berlinie, europejskiej stolicy ruchu startupowego.

Każdy zespół, po ciężkiej pracy nad swoim pomysłem, będzie miał 3 min, podczas których zaprezentuje swoją koncepcję biznesu nowo technologicznego przed jury i pozostałymi uczestnikami spotkania. Warto to zrobić dobrze, ponieważ gdy spojrzeć na członków Jury i mentorów, na sali będzie zgromadzony pokaźny kapitał, który pozwoliłby na wystartowanie wszystkich tych pomysłów w realnym biznesie, gdyby tylko okazały się genialne.

Organizatorzy postarali się, aby impreza miała obiektywny wymiar i wielką wartość dodaną dla uczestników. Jury Poznań Startup Weekend tworzą praktycy, przedstawiciele różnych funduszy venture oraz biznesów internetowych, m.in.:

 • Rafał Han – prezes HanBright (VC z Krakowa),
 • Bartek Gola – partner SpeedUP VC,
 • Michał Brański – założyciel o2, również inwestor,
 • Krzysztof Kowalczyk – prezes HardGama (VC z Warszawa),
 • Piotr Ratajczyk – Akademia Ekonomiczna Poznań,
 • Wojciech Przyłecki – prezes INQBE,
 • Marek Kapturkiewicz – InovationNest (VC z Krakowa),
 • Radosław Tadajewski – prezes Trinity Capiral,
 • Tomasz Czapliński – prezes LMS Invest (VC z Poznania).

Wśród mentorów, którzy posłużą swoją wiedzą, podzielą się doświadczeniami i doradzą, będą m.in:

 • Maciej Mazurek – blogger (zuch.blox.pl), grafik,
 • Paweł Tkaczyk – blogger, autor książek, specjalista od marki i rywalizacji,
 • Marcin Kaszyński – twórca oprogramowania, przedsiębiorca i nauczyciel,
 • Marcin Jagodziński – blogger, przedsiębiorca, twórca butik.pl, blip.pl i innych,
 • Zbigniew Sobiecki – weteran branży IT i telekomunikacyjnej,
 • Marek Przystaś – przedsiębiorca, który działa aktywnie na rzecz zwiększenia produktywności,
 • Michał Samojlik – przedsiębiorca i pomysłodawca, prowadzi MamStartup.pl, jeden z najpopularniejszych i opiniotwórczych tytułów w polskiej sieci na temat e-biznesu,
 • Paweł Sołyga – były pracownik Google, Gadu-Gadu, a obecnie Allegro.

Żeby spotkać tych wszystkich ludzi, trzeba by było wydać dużo pieniędzy, a podczas Poznań Startup Weekendu dostępni będą na wyciągnięcie ręki. Pełna lista mentorów: poznan.startupweekend.org/mentors

– Jestem przekonany, że taki skład jury oraz mentorów gwarantuje uczestnikom dostęp do know-how wysokiej klasy i to na wielu poziomach. Na co dzień często konkurujemy ze sobą, a tutaj łączymy siły, by razem wspierać i budować polską przedsiębiorczość w zakresie nowych technologii – mówi Bartek Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator. – Różne punkty widzenia, nieco odmienna specyfika działania i poglądy z pewnością pomogą pomysłodawcom zobaczyć swoje koncepcje przez inny, nowy pryzmat.

Oprócz Jury praktyków zostało powołane także jury mediów, które będzie wybierać najbardziej medialną koncepcję nowego biznesu. W planie jest także głosowanie przez samych uczestników Poznań Startup Weekendu w kategorii „nagroda publiczności”,

Zanim jednak jedno i drugie jury będzie miało dużo pracy, uczestnicy Poznań Startup Weekendu będą mogli skorzystać także z wielu atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie wykład znanej w Europie i nie tylko Arlette Bentzen, Chief Happinness Officer, która prowadzi projekt „The Happines at Work” (w Polsce będzie po raz pierwszy). Prezentacja Arlette podczas Poznań Startup Weekendu pokaże uczestnikom, dlaczego szczęście w pracy jest takie ważne i jak je osiągnąć. Wszystko zostanie przedstawione w dynamiczny, zabawny sposób. Ponadto na uczestników czekają jeszcze wystąpienia m.in. Pawła Tkaczyka „Zagraj w to jeszcze raz, Sam”, czyli jak angażować użytkowników w nowy serwis za pomocą rywalizacji. Z kolei Alex Barszczewski podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie komunikacji międzyludzkiej, negocjacji, sprzedaży, argumentacji, budowania zespołów i wszelkich trudności z tym związanych. Natomiast Dawid Wiener przedstawi klucz do dobrego samopoczucia „Make Your Brain Happy. Czyli kilka zasad jak utrzymać Twój mózg w doskonałym nastroju (i formie)”.

Do dyspozycji uczestników będzie także kącik relaksacyjny przygotowany przez HP Polska. Na kanapach i pufach będzie można chwilę odpocząć i zebrać siły. Słabnących na nogi postawią:

 • FITteam (fitness pobudzający pracę mózgu), krótkie cykliczne ćwiczenia dla chętnych,
 • Chłopaki z „Mam talent” (The Brisman Crew ) będą robić niewiarygodna kawę, realizując prośby uczestników ad. tego co ma być na niej napisane,
 • a dla najbardziej opornych Red Bull.

Mama jednego z uczestników zgłosiła się (tak!) do robienia kanapek na śniadanie dla wszystkich. Dodatkowo pani Jola zaserwuje w sobotę deser w postaci naleśników, a w niedzielę pierogi.

Poznań Startup Wekend odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. Sponsorzy imprezy to: allegro, PayU, brand24, wykop.pl, Gildia Aniołów Biznesu, Appchance. Patroni medialni: Puls Biznesu, gazetapraca.pl, AK74, proseed, WEBshake.tv, MamStartup.pl, ecommerce.edu.pl, MediaFun, Dziennik Internautów di24.pl. Organizatorzy: SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest.

Więcej informacji na stronie: poznan.startupweekend.org


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031