Jak się uczyć języka skutecznie?

14-03-2019, 10:28

Różne są pomysły na przyswajanie wiedzy z języka obcego. Jedni wybierają od razu kursy i naukę z w grupie zorganizowanej, a drudzy wolą poznawać tajniki języka w zaciszu swojego pokoju. Wiele jest także różnych metod, które pomagają szybko i skutecznie nauczyć się nowych słówek czy też gramatyki.

mat partnera

Najważniejszy jest dobry plan

Bez planu i dobrej organizacji trudno zaplanować sobie dzień, a szczególnie czas przeznaczony na naukę. Łatwej się wtedy zmobilizować i dążyć do wyznaczonego celu. Może to być nauka kilkunastu czy kilkudziesięciu słówek tygodniowo, przeczytanie paru stron książki czy napisanie jednej kartki swoich refleksji z danego dnia. Możesz też wyznaczyć sobie czas na rozwiązywanie testów, sprawdzających w celu zweryfikowania przyswojonej wiedzy.

Łączenie różnych metod nauki

Każdy ma swoje ulubione metody nauki, ale warto podczas poznawania kolejnego zakresu materiału łączyć ze sobą dwie metody, aby efekty były lepsze. Przypuśćmy, że wyznaczasz sobie czas na naukę nowego czasu gramatycznego. Sucha wiedza może i wystarczy, ale będzie nudno i mało przyjemnie. Podejście interdyscyplinarne daje większą frajdę z nauki, którą można zacząć traktować jak ciekawą rozrywkę. Przyswajanie kolejnego materiału możesz połączyć ze słuchaniem filmików na youtube na ten temat czy rozwiązywaniem ćwiczeń. Bardzo pomocne są także gry memory i słuchanie rozmówek, ponieważ takie metody porządkują wiedzę i utrwalają.

Filmy, książki, magazyny

Nic tak nie pomaga w nauce obcego języka, jak oglądanie filmów lub programów w obcym języku. Dobrze, aby były to filmy z napisami, szczególnie na początku, później można zdecydować się na filmy z lektorem, aby osłuchać się języka. Można też kupić płyty z rozmówkami, krótkimi filmikami lub zadaniami. Przydadzą się audiobooki obcojęzyczne lub e-booki, czytane na tablecie lub czytniku. Alternatywnie można wybrać książki papierowe z dobrej księgarni internetowej, np. takiej: ABE, dystrybuującej tego typu pomoce dydaktyczne. Co więcej, w tak księgarni, innych jej podobnych, można kupić książki pisane po angielsku z różnych dziedzin. Oprócz rozwiązywania ćwiczeń i testów można kupić beletrystykę i po prostu poczytać.

Czy coś jeszcze?

Dużą popularnością cieszą się aplikacje, które można zainstalować w telefonie oraz kursy internetowe online (płatne lub bezpłatne). Oczywiście można też wybrać kursy w grupie zorganizowanej na miejscu lub w za granicą.


Źródło: Artykuł partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag nauka językówtag komunikat firmytag eactive
To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: