(akt.) Isido chce przyciągnąć profesjonalistów

05-08-2009, 19:03

Narzędzia służące do monitorowania kosztów projektów, a także korzystanie z wykresów Gantta i szereg pomniejszych zmian opisanych w niniejszej publikacji zostały wprowadzone do serwisu Isido.pl służącego do zarządzania projektami online. Wprowadzone zmiany są efektem sugestii i opinii użytkowników systemu.

Po zebraniu opinii użytkowników i przeanalizowaniu zgłaszanych potrzeb Isido.pl z końcem lipca uruchomiło narzędzia pozwalające korzystać z wykresów Gantta, monitorować koszty projektów. Wprowadziło też szereg pomniejszych zmian mających na celu usprawnienie korzystania z systemu.

Isido.pl - strona główna
fot. - Isido.pl - strona główna
Udostępniając bardziej zaawansowane narzędzia do zarządzania projektami, serwis chce przyciągnąć, oprócz freelancerów, także profesjonalnych project managerów oraz firmy i osoby niezwiązane z branżą IT - organizatorów imprez, firmy budowlane, organizacje non-profit i pożytku publicznego.

Isido.pl to działający w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) system wspomagania pracy grupowej zarządzania projektami, obsługiwany przez przeglądarkę internetową. Udostępnia narzędzia pozwalające na wymianę informacji, prowadzenie list zadań, monitorowanie kosztów i raportowanie czasu wykonania projektów.

AKTUALIZACJA

Dziennik Internautów skontaktował się z Marcinem Witkiem, przedstawicielem Isido.pl. Z danych zebranych od pana Witka wynika, iż kolejnymi zmianami w serwisie są:

  • możliwość powiązania zadań z kamieniami milowymi,
  • możliwość pobrania lub wysłania e-mailem wizytówek użytkowników w formacie vCard,
  • poszerzenie danych w wizytówkach klientów,
  • możliwość określenia procentowego stanu wykonania zadania,
  • możliwość określania priorytetów zadań,
  • rozbudowane możliwości filtrowania i sortowania zadań na liście aktywności,
  • możliwość wprowadzenia daty rozpoczęcia i czasu trwania zadania,
  • łatwiejszy podgląd plików graficznych i PDF (przy użyciu skryptu typu lightbox, a nie w osobnym oknie przeglądarki).

Marcin Witek tłumaczy, iż w większości są to zmiany których celem jest udostępnienie narzędzi właściwych bardziej skomplikowanym, niż na początku, systemom zarządzania projektami. Ma to związek z grupą docelową serwisu (freelancerzy i firmy ich zatrudniające, a także przedsiębiorstwa spoza branży IT).

Prace związane z wdrożeniem zmian były prowadzone od połowy maja 2009 r. Ponieważ Isido.pl opiera się na własnym zespole programistów, który zajmuje się także innymi projektami, ciężko jest podać konkretny koszt wdrożenia - tłumaczy Marcin Witek. - Pomimo, że koszt nieco się rozmywa, można go szacować na okolice 5 tysięcy złotych - przy czym gros tej kwoty to moduł wykresów Gantta, jako że wykorzystuje on w dużej mierze interfejs AJAX/DHTML.


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy