Inwestorzy vs. Programiści

PATRONAT MEDIALNY 22-11-2010, 20:23

Rozpoczęły się Zawody od-Ważka 2010, w ramach których odbywają się dwa konkursy: dla potencjalnych inwestorów oraz dla programistów. Stawką są nagrody rzeczowe i wysokość stóp zwrotu kapitału, a obydwie grupy rywalizują o udziały większościowe w planowanych zyskach ze wspólnie budowanego portalu internetowego. Wiele zależy zarówno od wiedzy i umiejętności (programistów), jak i przebiegu procesu decyzyjnego (szczególnie inwestorów).

Zawody IT od-Ważka 2010 odbywają się online, a wyłonienie zwycięzców nastąpi w marcu przyszłego roku. Celem rywalizacji jest wdrożenie w ciągu miesiąca prospołecznościowego Portalu Otwartej Informacji. Prace przy jego budowie podzielono na kilkadziesiąt zadań, każdy zawodnik ma więc do wykonania przynajmniej jedno zadanie na ok. 20 roboczogodzin. Trudnością jest to, że zawodnicy muszą ze sobą współpracować.

– Przygotowaliśmy fajne nagrody rzeczowe dla uczestników zawodów IT o łącznej wartości ok. 3 000 zł, by zachęcić ich do rywalizacji – laptop oraz kilka monitorów LCD. Ponadto są nagrody uznania dla zwycięzców, czyli odlewane statuetki "od-Ważki2010", a także certyfikaty dla wszystkich zawodników. Udział w naszych zawodach mogą wziąć zarówno pojedynczy freelancerzy, jak i firmy programistyczne. Wszystkim tym, którzy dotrwają do momentu ogłoszenia wyników, oferujemy coś extra, a mianowicie udział w planowanych zyskach portalu, czyli zawodnicy staną się jednocześnie jego udziałowcami – zapowiadają organizatorzy.

Z kolei konkurs Inwestor-Dżentelmen 2010 przeznaczony jest dla inwestorów. Nagrodą w nim będzie intratna "stopa zwrotu". W konkursie mogą wziąć udział pojedyncze osoby oraz firmy. Po zapoznaniu się z udostępnionymi dokumentami, kalkulacjami, biznesplanem, wynikami testów i ekspertyzą prawną każdy uczestnik ma zaoferować organizatorom swoje warunki inwestowania i zrealizować inwestycję.

– Chcielibyśmy jednak podkreślić, że konkurs wyłoni poważnego inwestora, któremu nie są obce zasady savoir-vivre, gdyż potrzebny nam jest partner, z którym kontakt będzie przyjemny i rzeczowy – tłumaczą organizatorzy.

Jak już wspomnieliśmy, obydwie grupy – programiści i inwestorzy – rywalizują o pakiet większościowych udziałów w dochodach Portalu Otwartej Informacji (POI). Docelowo ma on być platformą prospołecznościową, która połączy w sobie funkcje serwisu biznesowo-społecznościowego. Zarabiać na tym portalu będzie mógł każdy użytkownik, organizatorzy konkursu chcą bowiem dzielić się z nimi całymi dochodami, m.in. z reklamy.

– Wysokość zarobków użytkowników będzie zależała tylko od nich samych, gdyż będą oceniać siebie nawzajem pod kątem aktywności w portalu, a my z kolei będziemy nagradzać tych najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych – wyjaśniają organizatorzy. Podstawą do oceny aktywności użytkownika POI ma być ilość punktów, będących tzw. walutą wewnętrzną portalu.

– Podsumowując, chcemy zbudować portal praktyczny, konkretny i interaktywny, będący jednocześnie platformą do komunikowania się, źródłem wiedzy praktycznej dla biznesu i internautów oraz źródłem dochodu użytkownika – mówią organizatorzy, zapraszając wszystkich do udziału w zawodach. Zarówno do zawodów programistycznych, jak i do konkursu na inwestora można przystąpić w każdej chwili. Zasady uczestnictwa dostępne są na stronie:

www.odwazka.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031