Interia z Netią wchodzą w VoIP

redakcja 23-06-2005, 13:30

Portal INTERIA.PL we współpracy z Netią uruchamia usługę telefonii interntowej (VoIP) pod nazwą Halo. Umożliwia ona darmowe połączenia głosowe pomiędzy użytkownikami Internetu oraz tanie połączenia telefoniczne z numerami stacjonarnymi i komórkowymi.

Z połączeń telefonicznych w Halo może korzystać każdy, kto posiada dostęp do Internetu oraz słuchawki i mikrofon. Aby rozmawiać za pośrednictwem Halo z innymi jego użytkownikami wystarczy zarejestrować się w serwisie poświęconym nowej usłudze i pobrać bezpłatny program Halo.

Użytkownik Halo bezpłatnie otrzymuje indywidualny numer wirtualnego telefonu, z którego może korzystać niezależnie od tego, w jakim miejscu w danej chwili ma dostęp do Internetu. Za jednorazową opłatą, użytkownik Halo może również zostać właścicielem "stacjonarnego" numeru telefonicznego w jednej z 15 stref numeracyjnych, dzięki czemu staje się dostępny dla rozmówców korzystających ze zwykłych telefonów.

- Usługa Halo oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach bazujących na coraz powszechniej stosowanej technologii SIP oraz wysokowydajnej sieci telekomunikacyjnej Netii, co z pewnością będzie docenione przez użytkowników tej usługi - podkreśla Maciej Włodarczyk, kierownik produktu Netia.

O ile połączenia pomiędzy użytkownikami usługi Halo są całkowicie bezpłatne, o tyle, aby wykorzystywać Halo do połączeń z numerami stacjonarnymi lub komórkowymi konieczne jest zasilenie konta. Halo działa w systemie prepaid i nie wymaga zawierania umowy. Zasilenie konta można dokonać przelewem lub używając karty płatniczej.

Usługa Halo bazuje na telefonii VoIP (Voice over IP), wykorzystującej Internet do przesyłania głosu na odległość. Podczas połączenia dźwięk jest kompresowany i w formie pakietów przesyłany przez Internet do firmy telekomunikacyjnej odbiorcy. Proces ten może zachodzić jednocześnie w obie strony, upodabniając połączenie do rozmowy prowadzonej przez tradycyjny telefon.

Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag VoIPtag telefonia internetowatag Netiatag Halo
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930