inFakt udostępnia API

17-09-2009, 18:40

Firma inFakt udostępniła API (interfejs programistyczny) swojego narzędzia do wystawiania faktur online, pozwalając na zintegrowanie go z aplikacjami zewnętrznymi.

inFakt jest aplikacją internetową pozwalającą na proste i szybkie wystawienie faktury, którą można wydrukować lub - bezpośrednio z poziomu programu - przesłać do klienta drogą mailową. Niedawno narzędzie to zostało udoskonalone na poziomie użyteczności i designu.

- Od samego początku naszym celem było stworzenie oprogramowania maksymalnie przejrzystego i funkcjonalnego - tłumaczy Sebastian Bobrowski, Dyrektor Techniczny inFakt. - Po 18 miesiącach funkcjonowania aplikacji spojrzeliśmy na nią jeszcze raz. W rezultacie wprowadziliśmy zmiany, które sprawiają, że wystawianie faktur jest jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne.

Poza tym twórcy dodali do inFakt funkcję integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Dzięki udostępnieniu API firmy używające nowej wersji opisywanej aplikacji mogą połączyć wszystkie swoje bazy (klientów, produktów, usług, sprzedaży) z inFakt. W rezultacie faktury mogą być wystawiane automatycznie bez udziału czynnika ludzkiego.

Jak zapewnia producent rozwiązania, wszystkie dane wykorzystywane w obsłudze inFakt znajdują się pod ścisłą ochroną. Przechowywane są na dedykowanych serwerach niemieckiego dostawcy firmy Hetzner, gdzie tworzone są ich kopie zapasowe, a 24-godzinny monitoring chroni przed niepowołanym dostępem do danych. Za ich bezpieczeństwo odpowiadają także m.in. szyfrowane połączenie SSL oraz systemy firewall.

 


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930