Ile osób w Polsce ma takie samo nazwisko jak Ty?

16-06-2009, 14:46

W serwisie zRodziną.pl wprowadzono wyszukiwarkę nazwisk. Teraz po wpisaniu swojego nazwiska można szybko od ręki sprawdzić nie tylko jego popularność, ale też ewentualną przynależność do polskich rodów.

zRodziną.pl to jeden z polskich serwisów skierowanych do rodzin i wszystkich tych, których fascynują  korzenie, bliscy i dalecy krewni. Rodzina może utrzymywać kontakt - wymieniać się wiadomościami, informować o wspólnych, ważnych uroczystościach i wydarzeniach rodzinnych, dzielić się anegdotami i historyjkami.

Dzięki nowej wyszukiwarce nazwisk każdy użytkownik może sprawdzić, czy jakieś znane lub zasłużone osoby nosiły takie samo nazwisko albo ile osób obecnie w Polsce je posiada. Najbardziej popularne nazwiska w kraju nosi aż kilkaset tysięcy osób! Nowaków jest aż  220 217, Kowalskich  - 131 940.

Co ciekawe, do opracowywanej bazy dodawane są stopniowo źródła pochodzenia nazwisk. Na stronie głównej serwisu jest także specjalne miejsce, gdzie można zobaczyć drzewa znanych postaci i rodów polskich, m.in. Potockich, Czartoryskich, Zamoyskich.

Wraz z uruchomieniem wyszukiwarki nazwisk, w serwisie zRodziną.pl wprowadzono dodatkowe, użytkowe zmiany umożliwiające tworzenie rodzinnych drzew genealogicznych. Można to zrobić z poziomu strony głównej - bez konieczności logowania. Ułatwia to zapoznanie się ze stroną i zasadami tworzenia drzewa.

Do drzew genealogicznych w opisywanym serwisie dodano już prawie 2,5 mln osób. Wszystkie informacje dotyczące użytkowników witryny oraz ich rodzin są ściśle chronione - zapewniają przedstawiciele serwisu. Dodają oni, że zRodziną.pl kładzie duży nacisk na prywatność oraz bezpieczeństwo zgromadzonych danych użytkowników.

www.zRodzina.pl


Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag zRodzina.pltag serwisy genealogicznetag rodzina
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.