Ile kosztują opony letnie

21-09-2018, 23:03

Wymiana opon na przełomie sezonów to standard dla każdego kierowcy, o ile nie używamy ogumienia wielosezonowego. Zamiana jest konieczna ze względu na dostosowanie opon do warunków panujących na drodze - zimnej i śliskiej zimą lub rozgrzanej i suchej latem. Wybór odpowiednich opon to nie tylko kwestia wygody, ale także klucz do naszego bezpieczeństwa podczas jazdy.

mat partnera

Używane czy nowe?

Opony letnie różnią się od zimowych mieszanką gumy, z jakiej są wykonane oraz wyglądem i głębokością bieżnika. Są twardsze, bardziej wytrzymałe na ścieranie oraz wysoką temperaturę, a ich nacięcia nie są tak głębokie, jak w przypadku zimówek. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzają się na suchej i ciepłej nawierzchni, jaką zwykle obserwujemy na drodze w późnowiosenne i letnie dni.

Dużym plusem opon używanych jest ich cena. Jeżeli kupimy zadbany komplet, nada się on do spokojnej jazdy po mieście, a czasem także do ćwiczeń na torze czy placu z przeszkodami i kurtyną wodną. Plusem używek jest też to, że nie będzie nam szkoda, gdy podczas ćwiczeń szybko je wykończymy. Powinniśmy jednak kupować takie opony z głową, zwracając uwagę na przykład na to, czy bieżnik w każdej ma taki sam poziom oraz czy nie są to opony powypadkowe. W przypadku nowego kompletu z oczywistych względów nie musimy się tym przejmować, jednak ceną za komfort psychiczny będzie większy koszt ogumienia.

 

Cena zależy od klasy

Opona letnia, podobnie jak jej zimowy odpowiednik, może należeć do różnej klasy. Im wyższa klasa tym lepsza jakość, ale także i cena. W zależności od tego, czego oczekujemy od opony, możemy wybierać pomiędzy opcjami: tanią, średnią lub premium. Oczywiście poza ceną poszczególne kategorie różnią się także trwałością i precyzją wykonania, a także ryzykiem wystąpienia wady fabrycznej. Przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany i zależy od tego, jakiego producenta wybierzemy, jednak mogą się one wahać od 80-100 zł w klasie taniej do 350 i więcej złotych w klasie premium. Polecamy opony bardzo dobrej jakości w atrakcyjnej cenie marki Uniroyal (https://www.uniroyal.pl/samochod/).

Niezależnie od tego, czy jesteśmy spokojnymi kierowcami, czy lubimy sobie poszaleć, powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo uwagi na kupno opon letnich lub też zimowych. Jest to ten element samochodu, który bezpośrednio odpowiada za nasze bezpieczeństwo, stykając się z drogą. W oszczędzaniu na ogumieniu nie ma nic złego tak długo, jak nie popadniemy przy tym w skrajność i nie będziemy szukać opon kierując się wyłącznie ich ceną. Warto pamiętać, że czasem lepiej zapłacić kilka złotych więcej, niż narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag oponytag komunikat firmy
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: