Huawei: nie braliśmy nielegalnych dotacji

29-05-2012, 10:41

Chińskie Huawei produkujące rozwiązania telekomunikacyjne zaprzecza, jakoby korzystało z nielegalnych rządowych dotacji. Działania takie miały pomóc w walce z europejskimi koncernami, które pogrążają się w kryzysie.

Na początku tygodnia Unia Europejska zapowiedziała, że sprawdzi chińskich producentów rozwiązań telekomunikacyjnych, których podejrzewa o korzystanie z nielegalnych rządowych dotacji - informował Financial Times (zob. ReutersChina's Huawei, ZTE face EU action on telecom subsidies: FT).

Czytaj także: Ericsson: Upload w sieciach HSPA można przyśpieszyć

Dodatkowe pieniądze miały pozwolić firmom takim, jak Huawei czy ZTE, na sprzedawanie swoich produktów w Europie poniżej cen produkcji. Tego typu kroki znacznie utrudniłyby przetrwanie lokalnym koncernom, które i tak przechodzą obecnie kryzys w związku z problemami w strefie euro.

- Huawei nie otrzymało ze strony Unii Europejskich żadnych informacji związanych z dochodzeniem, jednak śledzimy raporty mediów na ten temat - informuje w oświadczeniu chiński gigant. - Zaprzeczamy doniesieniom medialnym, które zarzucają stosowanie pracownikom Huawei praktyk monopolistycznych i czerpanie zysków z nielegalnych dotacji.

Ericsson, Alcatel-Lucent czy Siemens-Nokia w ostatnich kwartałach informowały o spadkach przychodów. Ta ostatnia spółka od czasu powstania nie odnotowała przy tym jeszcze żadnych zysków. Koncerny dostarczające technologie telekomunikacyjne zgodnie twierdzą, że konkurowanie z Azjatami jest bardzo trudne, gdyż "produkują niemal wszystko".

Czytaj także: UE sprawdzi chińskich producentów rozwiązań telekomunikacyjnych


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031