Hity festiwalu OFF Plus Camera za darmo w OnetVOD

11-04-2011, 22:47

Przez prawie miesiąc (do 8 maja) na OnetVOD za darmo można oglądać wyjątkowe i uhonorowane nagrodami filmy, prezentowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF Plus Camera.

Przy okazji jednego z największych i najmłodszych festiwali filmowych w Polsce Onet uruchamia w swoich serwisie VOD „Nadrabianie na żądanie”, czyli hity filmowe z ubiegłych lat festiwalu.

Milwaukee, Minnesota” (2003) w reżyserii Allana Mindela to opowieść o upośledzonym młodym mężczyźnie (w tej roli Troy Garity), który prowadzi spokojne i ciche życie w Milwaukee, w stanie Wisconsin. Jego matka nie czuje się dobrze z tym, że syn coraz bardziej się usamodzielnia, pracując chociażby w miejscowym sklepie.

>> Czytaj też: VOD: Premiery Gutek Film w sieci

Pewnego lata” (2008) w reżyserii Oliviera Assays to z kolei dramat o przemijaniu zarówno ludzi, jak i przedmiotów, z rewelacyjną rolą Juliette Binoche. W rodzinnym domu Frédéric, Adrienne, Jérémie i ich dzieci świętują 75. urodziny swojej matki, Hélene Berthier, która poświęciła swoje życie dziełu wuja, malarza Paula Berthier. Nagłe zniknięcie Hélene parę miesięcy później zmusi rodzinę do stawienia czoła problemom przeszłości.

Nadrabianie na żądanie z OnetVOD
fot. Onet - Nadrabianie na żądanie z OnetVOD
Jesienny Bal” (2007) w reżyserii Veiko Ounpuu to estoński film o różnych rodzajach samotności, ale także próba poetyckiego spojrzenia na sens i wagę naszego życia. Jest jesień. Poznajemy mieszkańców małego, postsocjalistycznego, dość depresyjnie wyglądającego sąsiedztwa – Lasnamäe. Mati jest pisarzem, którego właśnie opuściła żona, w związku z czym mężczyzna topi smutki w alkoholu.

W przyszłym tygodniu w sekcji pojawią się dwa kolejne tytuły, w tym „Shirley Adams” (2009) Olivera Hermanusa. Film opowiada o przemocy i biedzie, jakie zdominowały RPA od czasów Apartheidu. Główna bohaterka – tytułowa Shirley Adams – jest pogrążona w nieszczęściu. Opiekuje się swoim jedynym synem, który został postrzelony i od tej chwili jest sparaliżowany. Mąż Shirley opuścił rodzinę i nikt nie wie, gdzie przebywa, a kobieta, zmuszona do rzucenia pracy, ledwo wiąże koniec z końcem.

>> Czytaj też: Kinoplex: VOD za reklamy na Gazeta.pl

Ostatni film, jaki będzie można zobaczyć w ramach „Nadrabianie na żądanie z OnetVOD”, to „Oznaki życia” (2009) kanadyjskiej reżyserki Sophie Deraspe. Jest to opowieść o dziewczynie, która po śmierci babci rezygnuje ze swojego normalnego studenckiego życia, udanego związku i zaczyna pracę w domu spokojnej starości. Paradoksalnie, jej życie zaczyna się, dopiero kiedy poznaje ludzi będących u kresu swych dni i czekających na śmierć.

Filmy dostępne są na stronie: OnetVOD


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy