Google Grafika w Polsce już po nowemu

28-07-2010, 14:07

Polska wersja wyszukiwarki grafiki od Google została zaktualizowana. Zmienił się układ grafik i sposób poruszania się wśród obrazków. Jest też coś nowego dla reklamodawców.

W odświeżonej wyszukiwarce grafiki zastosowano inny układ grafik. Przewijanie pomiędzy stronami jest natychmiastowe, dzięki czemu użytkownik nie gubi się w gąszczu znalezisk. Na jednej stronie może być wyświetlane do 1000 obrazów.

W nowym układzie są też większe miniaturki zaprojektowane z myślą o nowoczesnych przeglądarkach i ekranach wysokiej rozdzielczości. Panel informacyjny ukazuje się po najechaniu myszką na konkretną miniaturkę. Po kliknięciu na obrazek użytkownik jest przekierowany do nowej strony docelowej, która pokazuje obrazek w pełnych rozmiarach ze stroną, na której się znajduje, wyświetlaną w tle. Kliknięcie gdziekolwiek poza obrazkiem przenosi do oryginalnej strony.

Nowa wyszukiwarka Google Grafika
fot. Google - Nowa wyszukiwarka Google Grafika

Ułatwiono nawigację klawiaturą - pozwala ona na szybsze przewijanie między wieloma stronami przy użyciu standardowych skrótów, takich jak Page Up/Page Down.

Nowy sposób wyświetlania obrazów był dostepny wcześniej w zagranicznych wersjach Google, o czym wspominaliśmy w DI.

Nowością dla reklamodawców jest format reklamowy dla wyszukiwarki grafiki. Te reklamy pojawiają się tylko w wyszukiwarce Google Grafika i pozwalają umieścić miniaturę grafiki przy tekście reklamowym. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Centrum Pomocy Google.

Z informacji Google wynika, że wyszukiwarka Grafiki indeksuje około 10 miliardów obrazków. Od czasu jej uruchomienia w 2001 r. technologia wyszukiwania obrazów poszła znacznie do przodu. Google Grafika potrafi zawężać wyszukiwania np. do określonego podgatunku zwierząt lub wyszukiwać obrazy o określonych kolorach.


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031