GB: Najlepsze bankowe rozwiązania informatyczne 2011

21-03-2011, 12:55

Gospodarczy Bank Wielkopolski, Inteligo, Euro Bank i PKO Bank Polski zostały nagrodzone podczas Gali Technologicznej Gazety Bankowej 2011 za rozwiązania informatyczne. Banki będą mogły obnosić się z tytułem przez cały rok.

W kategorii „Systemy Transakcyjne” zwyciężył Gospodarczy Bank Wielkopolski SA. W kategorii „Bankowość elektroniczna i e-finanse” jury przyznało statuetkę Inteligo PKO Bankowi Polskiemu SA. W kategorii „Systemy back Office” wygrał Euro Bank SA. W tym roku przyznano również nagrodę w kategorii „Bankowy lider informatyki 2010”, a został nim PKO Bank Polski SA.

Sonda
Czy Twoim zdaniem polskie instytucje finansowe są zaawansowane technologicznie?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Przyznana nagroda cieszy nas szczególnie, ponieważ potwierdza, że starania, by dostarczać naszym klientom innowacyjnych rozwiązań są zauważane i doceniane – mówi Jacek Komaracki, Dyrektor Zarządzający Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, szef projektu Inteligo. Niezmiennie deklarujemy, że cel Inteligo to prostota – simplicity – gwarantująca łatwe i przyjemne codzienne bankowanie, w oparciu o wyrafinowaną technologię. Równocześnie zapewniamy bardziej zaawansowanym użytkownikom możliwość parametryzowania usług, z których korzystają. Inteligo to bank dla Kowalskiego i dla geeka – dodaje.

>> Czytaj też: Inwestycje w nowe technologie a ryzyko

Podczas gali nastąpiło także rozstrzygnięcie 4. edycji konkursu „Hit roku 2011 dla instytucji finansowych” adresowanego do firm informatycznych, które swoją ofertę kierują do instytucji finansowych. Wszyscy nagrodzeni mogą posługiwać się tym tytułem przez cały 2011 rok.

W kategorii „Produkt” rekomendacje otrzymało 8 rozwiązań, a „HIT Roku 2011" powędrował do firmy Lufthansa System Poland Sp. z o.o. za System Raportowy BFG. W kategorii „Rozwiązanie" przyznano aż 18 rekomendacji i dwa HIT-y - otrzymały je firmy NCR Polska za bankomaty z funkcją głosową dla osób niedowidzących i Bonair SA za AVS - system wyceny aktywów. W kategorii „Usługa” kapituła wskazała 4 rekomendacje - statuetkę Hit Roku 2011 przyznano firmie NCR Polska za system wpłatomatów NCR - automatyczna wpłata na dowolne konto.

>> Czytaj też: mBank Złotym Bankiem internautów w 2010

W tym roku przyznano także Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego Gazety Bankowej, która powędrowała do Wincor Nixdorf za CCMS - Innowacyjną Wizję Zarządzania Gotówką. Gala odbyła się 17 marca br.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031