Gazeta.pl przez... Gadu-Gadu

20-06-2007, 23:46

Od wczoraj użytkownicy Gadu-Gadu mogą czytać wiadomości z portalu Gazeta.pl bezpośrednio przez swój komunikator. Usługa działa na zasadzie bota informacyjnego - wystarczy dodać do swoich kontaktów numer bota i zapamiętać kilka komend.

Po dodaniu do kontaktów numeru 500 i wpisaniu do okna rozmowy jednego z dostępnych poleceń, otrzymujemy listę najnowszych informacji w postaci nagłówka i linka do pełnej wersji artykułu. Do dyspozycji mamy kilka działów, m.in. wiadomości z kraju, ze świata, sportowe czy motoryzacyjne.

Twórcy projektu obiecują wzbogacenie bota o opcję automatycznego powiadamiania, działającą na zasadzie subskrypcji. Dzięki niej użytkownik będzie codziennie otrzymywał określoną porcję bieżących informacji z wybranej przez siebie kategorii.

To może nie rewolucja na rynku mediów, ale bezsprzecznie możemy mówić o innowacji, która w wygodny dla internautów sposób pomoże dostarczać im wysokosprofilowaną informację w wybranym przez nich czasie. Forma komunikacji jest najbardziej przyjazna ze wszystkich rozwiązań dostępnych obecnie na rynku dostarczania wiadomości - powiedział Maciej Wicha, dyrektor serwisów informacyjnych i społecznościowych w Pionie Internet Agory.

Decydenci Agory zdecydowali się na pójście w ślady twórców Infobota, najpopularniejszego obecnie bota informacyjnego, z usług którego korzysta już prawie pół miliona internautów. Za pomocą Infobota możemy sprawdzić prognozę pogody, wyniki losowania lotto, program telewizyjny oraz przeszukać kilkanaście słowników.

Współpraca z Gadu-Gadu S.A. to nie pierwsza próba stworzenia narzędzia służącego do powiadamiania o nowych materiałach informacyjnych w portalu Gazeta.pl. W lutym 2005 roku Agora udostępniła swój własny czytnik RSS o nazwie Wiadomek. Możliwa była subskrypcja kanałów RSS nie tylko Gazety, ale również innych, dowolnie wybranych przez użytkownika. Narzędzie cieszyło się jednak niewielką popularnością, prace nad nim zostały zaniechane i jedyną pozostałością po Wiadomku są obecnie stare wersje aplikacji sprzed dwóch lat, dostępne do pobrania w popularnych serwisach z oprogramowaniem.

Czy współpraca Gadu-Gadu i Gazeta.pl okaże się być choć w części tak dużym sukcesem jak Infobot, dzieło dwóch studentów lubelskiego UMCS? Przekonamy się o tym za kilka miesięcy. Postaramy się wtedy podsumować pierwszy okres działalności tej usługi.

Źródło: Gadu-Gadu
Tematy pokrewne:  

tag Infobot
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930