Gadu-Gadu S.A. zmienia nazwę

08-01-2009, 20:11

... i zamierza wkroczyć na kolejne zagraniczne rynki. Wkrótce mają to być Bułgaria i Rumunia. Oprócz tego firma zapowiada rychły start swojego MVNO oraz udostępnienie finalnej wersji Nowego Gadu-Gadu.

Nową nazwą Gadu-Gadu S.A. jest GG Network Spółka Akcyjna (GG Network S.A.). Zmiana została dokonana 30 grudnia 2008 roku, natomiast wszelkie dokumenty związane z rebrandingiem dotarły do firmy w tym tygodniu. Nowa nazwa wiąże się również z utworzeniem loga spółki (dotychczas korzystano z logotypu komunikatora Gadu-Gadu). Jednocześnie GG Network zaznacza, że zmianie nie ulega nazwa oraz logo Gadu-Gadu. Dziennik Internautów informował o planach dotyczących zmiany nazwy na początku grudnia 2008 roku.

Zarząd spółki przypomina również o starcie MVNO należącego do GG Network, który ma nastąpić "wkrótce". Zapowiedziano też wydanie oficjalnej, stabilnej wersji Nowego Gadu-Gadu w ciągu "najbliższych miesięcy". Niestety nie podano więcej szczegółów na ten temat.

Główną przyczyną zmiany nazwy jest zapewne chęć ekspansji GG Network na zagraniczne rynki. Od 2007 roku produkty GG są obecne na Ukrainie, a niebawem odpowiednie aplikacje mają zostać udostępnione mieszkańcom Bułgarii i Rumunii.

Właścicielem 100% akcji GG Network S.A. jest spółka MIH Poland Holdings B.V., należąca do globalnego koncernu Naspers Ltd. Obecnie część serwisów wchodząca w skład GG Network S.A. to:


Następny artykuł » zamknij

Nieuczciwe Allegro?

Źródło: GG Network S.A.
Tematy pokrewne:  

tag GG Networktag Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy