Gadu-Gadu chce walczyć ze Skype

03-12-2008, 23:29

Darmowe rozmowy na numery stacjonarne będą możliwe 6 grudnia w ramach "promocji mikołajkowej Gadu naGłos". M.in. w ten sposób GG chce wybadać rynek telefonii internetowej w Polsce, by... ostatecznie stać się konkurencją dla Skype. Czy jest na to szansa?

Z promocji może skorzystać każdy użytkownik posiadający numer GG nie krócej niż 30 dni. Usługa ma jednak pewne ograniczenia.

Telefon Gadu-Gadu
fot. - Telefon Gadu-Gadu
Czas jednego połączenia to maksymalnie 10 minut, po upływie których jest ono automatycznie przerywane. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by rozmowę zacząć od początku. Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu-Gadu, tłumaczy iż "chodzi o wydajność platformy, póki co takie dzwonienie za darmo na stacjonarne to nowość i sporo osób może chcieć tego dnia tak dzwonić".

Zgodnie z regulaminem "oferta promocyjna obowiązuje od godziny 00:01 dnia 06.12.2008 r. do godziny 23:59:59 dnia 06.12.2008 r."

W ramach "mikołajek" użytkownicy będą mogli dzwonić na numery stacjonarne Polski oraz następujących krajów: Austria, Irlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy

Telefon Gadu-Gadu - ikonka
fot. - Telefon Gadu-Gadu - ikonka
Dostęp do usługi Gadu naGłos możliwy jest bezpośrednio z komunikatora Gadu-Gadu w wersji 7.7 Classic  bądź testowej wersji Nowe Gadu-Gadu. Saldo konta w Gadu naGłos nie ma znaczenia – może wynosić 0 zł.

Dziennik Internautów zainteresował się, w jaki sposób Gadu-Gadu zamierza na promocji zarabiać. Jarosław Rybus wytłumaczył DI, iż "biznes GG jest wielowarstwowy w ramach umów i struktury możemy innowacyjnie coś takiego robić". Ponadto GG jest ciekaw, jakim echem odbiją się mikołajkowa promocja: "zobaczymy jak to wyjdzie (...), wprowadzamy to «małą łyżeczką» czy też małą «słuchawką» :)". Ostatecznie Gadu naGłos planuje stać się realną konkurencją dla usług oferowanych przez Skype. Czas pokaże, jak będzie w rzeczywistości. "Wszystko przed nami" - kończy rozmowę Rybus.

Więcej o Gadu-Gadu


Następny artykuł » zamknij

Witucki wygrał z UKE

Źródło: DI24.pl
Tematy pokrewne:  

tag VoIPtag Skypetag Nagłostag GGtag Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy