G1 z Androidem Google wkrótce w Erze

20-01-2009, 12:02

Telefon G1 z systemem Android pojawi się za kilka tygodni w ofercie Ery, poinformowali wczoraj przedstawiciele operatora. Polska będzie jednym z pierwszych krajów na świecie, na którego rynek trafi telefon HTC z systemem opracowanym przez Google.

Telefon znany na razie pod nazwą T-Mobile G1 oferowany jest na zasadzie wyłączności przez T-Mobile w USA i Wielkiej Brytanii. Polska, wraz z 4 innymi państwami (Niemcy, Austria, Czechy, Holandia), znajduje się w grupie krajów, które rozpoczną sprzedaż modelu G1 w pierwszym kwartale 2009 r. - podała wczoraj Era w komunikacie prasowym.

Urządzenie na polskim rynku pojawi się jeszcze w lutym pod nazwą "Era G1 z Google". Telefon wyposażony w system Android został opracowany przez producenta HTC, natomiast przy integracji systemu i technologii szybkiej transmisji danych uczestniczyły Google oraz T-Mobile.

Jak zapewnia producent, wspomniane urządzenie wyróżnia intuicyjny interfejs użytkownika, szybki dostęp do wyszukiwarki Google i platformy Android Market. Era G1 z Google pracuje w technologii HSDPA 7,2 i HSUPA 2,0 pozwalającej na szybką transmisję danych. Wyposażony jest on m.in. w duży dotykowy ekran, pełną klawiaturę QWERTY, odbiornik GPS, akcelerometr oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix.

Era G1 z Google umożliwia także zdalną synchronizację kontaktów i Kalendarza Google, a także bezpośredni dostęp do wyszukiwarki Google. Przy użyciu ekranu dotykowego można przeglądać i powiększać dowolne fragmenty stron internetowych, kopiować ich zawartość do pliku czy przesyłać dalej w postaci linku.

Podczas przeglądania stron wygodna może okazać się funkcja wybierania numerów telefonicznych podanych w serwisach WWW - wystarczy podwójnie kliknąć na podany na stronie numer telefonu, aby zostać z nim automatycznie połączonym. W Era G1 z Google znajdą się także takie funkcjonalności, jak Google Maps, która umożliwia lokalizację w terenie i wyszukiwanie obiektów, a także aplikacja YouTube umożliwiająca bezpośredni dostęp do tego serwisu internetowego, gdzie przy jej wykorzystaniu można zamieszczać i oglądać pliki video.

Jak zapewnia producent, system operacyjny Android umożliwia wygodną komunikację e-mail dzięki wykorzystaniu Google Mail. Wiadomości o otrzymanej poczcie w tym systemie mogą automatycznie wyświetlać się na ekranie telefonu. Trzeba jednak odnotować, że producent umożliwia korzystanie także z innych serwisów internetowych oferujących pocztę e-mail.

Android Market

Przy okazji warto wspomnieć, że posiadacze telefonu G1 z Polski, Niemiec, Austrii i Czech będą mogli korzystać z Android Market - platformy z aplikacjami i usługami projektowanymi na system Android przez programistów z całego świata. Dostępne tam oprogramowanie (obecnie jest to ponad 700 aplikacji) to nie tylko gry, ale również liczne serwisy i programy użytkowe, które umożliwiają dostosowanie wyglądu, zawartości i możliwości telefonu do potrzeb użytkownika.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag T-Mobiletag PTCtag HTCtag Eratag Android Markettag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829