Firefox 4 wgra aktualizacje bez wiedzy użytkownika

10-08-2010, 21:48

Kolejna wersja jednej z najpopularniejszych przeglądarek w Polsce ma jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo użytkowników. Nie wszystkim jednak nowości się podobają.

Jak mówi Alexander Faaborg z Mozilli, już najbliższa wersja Firefoksa, której można się spodziewać w następnym tygodniu, wyposażona będzie w funkcję automatycznej instalacji aktualizacji.

>>Czytaj także: Firefox usprawni przeglądanie kart (wideo)

Sonda
Aktualizujesz systematycznie oprogramowanie?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że coraz większa automatyzacja procesów w programach sprawia, że często operacje dokonywane są bez ich zgody. Choć trudno przypuszczać, że ktoś będzie chciał dobrowolnie używać starszej wersji przeglądarki, Alexander Faaborg uspokaja - automatyczną aktualizację będzie można w kilka chwil wyłączyć z menu Firefoksa.

Dodatkowo ze względu na uprawnienia dostępu do plików oraz procedury bezpieczeństwa jedynie Windows będzie pozwalał na dokonywanie "cichej" aktualizacji Liska. Użytkownicy systemów z rodziny Linuksa oraz Mac OS będą musieli samodzielnie instalować nowe wersje narzędzi, choć jednocześnie mogą być bardziej spokojni o to, że w tych systemach nic nie wgra się bez ich wiedzy.

Podobne rozwiązanie zaimplementowano już jakiś czas temu w Google Chrome, gdyż jak wskazują statystyki, aż 97% użytkowników Chrome instalowało najnowszą wersję programu w ciągu 21 dni od jej premiery. Najgorzej pod tym kątem prezentuje się Opera i Safari, o czym informowaliśmy w Dzienniku Internautów jakiś czas temu.

>> Czytaj także: IE ma już mniej niż 2/3 rynku


Źródło: Neowin.net
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930