Facebook: Wkrótce reklamy w telefonach

19-06-2012, 21:49

Społecznościowy gigant bardzo intensywnie pracuje nad reklamami, które wkrótce serwowane będą na smartfonach i tabletach milionów użytkowników z całego świata. Choć już teraz ruch w witrynie z tego typu urządzeń jest bardzo duży, na razie Facebook nie wyświetlał tam żadnych płatnych treści.

- Treści na telefonach mogą być dostosowywane zależnie od ich położenia, więc można sobie wyobrazić, jak sytuacja będzie ewoluowała w przyszłości, szczególnie dla sprzedawców detalicznych - mówi wiceszefowa marketingu Facebooka Carolyn Everson (zob. Bloomberg, Facebook Working On Location-Based Mobile-Ad Product).

Czytaj także: Facebook: Dziel się muzyką

Everson przyznała, że już od kilku miesięcy Facebook testuje tego typu rozwiązania. Społecznościowemu gigantowi bez wątpienia zależy na jak najszybszej implementacji takich nowości, biorąc pod uwagę ogromną presję ze strony inwestorów po niezbyt udanym debiucie giełdowym z ubiegłego miesiąca.

Warto również zauważyć, że już teraz użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych spędzają na Facebooku najwięcej czasu, wykorzystując właśnie urządzenia mobilne, a nie biurkowe komputery. W przyszłości prawdopodobnie tendencja ta będzie się utrzymywała, gdyż to właśnie smartfony zostały przede wszystkim stworzone z myślą o komunikacji. 

Już od początku miesiąca Facebook mocno eksperymentuje jednak również z reklamami wyświetlanymi w standardowych przeglądarkach internetowych. W strumieniu wiadomości znaleźć można teraz m.in. historie sponsorowane, czyli statusy utworzone przez firmy, które polecają nasi znajomi. W przyszłości prawdopodobnie witryna Zuckceberga zdecyduje się na oferowanie jeszcze większych reklam, które bazowały będą na informacjach, jakie przesyłamy do serwisu każdego dnia.

Czytaj także: Facebook chce więcej pieniędzy - eksperymentuje z reklamami


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31