EduCamp 2011: Edukacja Nauka Biznes już dziś w Warszawie

PATRONAT MEDIALNY 24-03-2011, 13:21

Dzisiaj w Warszawie, w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10, o godz. 18:00 rozpocznie się konferencja EduCamp 2011: Edukacja Nauka Biznes. Jest to już druga edycja spotkań EduCamp organizowanych przez portal Edukacja Internet Dialog we współpracy z Fundacją Instytut Nowoczesnej Edukacji. Tym razem spotkanie poświęcone będzie szeroko pojętemu zagadnieniu e-learningu: nauka, biznes, edukacja, nowe media, pomysły zmian w edukacji, szkoleniach i sposobach uczenia się.

W EduCamp 2011 wezmą udział eksperci z dziedzin związanych bezpośrednio lub pośrednio z: edukacją, branżą Human Resources, mediami i internetem. Uczestnicy będą dyskutować o rozwiązaniach i pomysłach na szeroko rozumianą edukację, o możliwościach współpracy branży internetowej ze szkoleniową, o technologiach, startupach, filozofii e-learningu i nowych trendach z nią związanych. Formułę konferencji określają trzy podstawowe reguły spotkania: profesjonalne, nieformalne i otwarte. Konferencję zakończy panel dyskusyjny „Dzisiaj pytanie – Dzisiaj odpowiedź”.

Prelegenci EduCamp 2011 to m.in.: prof. Paweł Rowiński – Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Grażyna Czetwertyńska – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Jarosław Lipszyc – Fundacja Nowoczesna Polska, Krzysztof Litwiński – Brian Tracy International oraz Piotr Peszko - Edukacja Internet Dialog, twórca idei i pomysłodawca spotkań EduCamp.

- Pomysł na organizację cyklicznych spotkań EduCamp narodził się w czerwcu 2010 roku. Był naturalną kontynuacją pomysłu, który pojawił się na forum dyskusyjnym portalu GoldenLine, dotyczącego właśnie e-learningu. Zainteresowanie, jakim cieszyło się pierwsze spotkanie EduCamp zorganizowane 29 września w Krakowie, było tak duże, że postanowiliśmy zorganizować jego drugą edycję – powiedział Piotr Peszko z portal Edukacja Internet Dialog, twórca idei i pomysłodawca spotkań EduCamp.

Zdaniem Bartosza Malinowskiego, Education Sales Managera i prelegenta konferencji z firmy Adobe Systems, która jest głównym sponsorem dzisiejszej konferencji: EduCamp 2011 to doskonała okazja do przedstawienia naszych pomysłów dotyczących przyszłości edukacji, jak i zapoznania się z pomysłami i propozycjami innych zaproszonych gości. Nauczanie e-learning dopiero wkracza w fazę najbardziej dynamicznego rozwoju. Biorąc pod uwagę o wiele większe możliwości zaangażowania we współpracę z uczniami, a co za tym idzie stworzenie im warunków do samodzielnego przyswajania wiedzy, a także brak ograniczeń geograficznych, jest to metoda nauczania, która z czasem będzie zyskiwać na popularności. Adobe zdecydowanie chce brać udział w tym procesie.

Program EduCamp 2011

Sesja plenarna: godz. 18:00

 • Eduscience - prof. Paweł Rowiński, dr Agata Goździk – Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk; Leszek Lotkowski - Edukacja Pro Futuro
 • Mobilna przyszłość Polaków – Jakub Rutkowski, GazetaEdukacja.pl
 • Czy zdalne nauczanie wymaga komputera? – Bartosz Malinowski, Adobe Systems
 • Oczekiwania użytkowników szkoleń e-learning – wyniki ankiety dla 1500 osób - Grzegorz Kisielewski, Gromar

Sesja prezentacyjna: godz. 20:00

 • Otwarta Szkoła – Grażyna Czetwertyńska, Grzegorz Zajączkowski, ORPEG, MEN
 • Dialog ponad interaktywnością: społecznościowy kurs e-learningowy – Agnieszka Chrząszcz, Centrum e-Learningu AGH
 • "Co to jest archiwum?" – pyta pięciolatek. Odpowiedzią edutainment NAC – Monika Jędralska, NAC
 • Od komunikacji do edukacji. Video, czyli jak odczarować e-learning – Bartosz Kramek, Inwestor TV
 • Social Networks in Education – Jaro Šatkevič, Ututi.pl
 • Multimedia w Edukacji Krok po Kroku – Nowa Era
 • Wolne Lektury – Ewolucja Czytania – Magdalena Biernat, Katrzyna Sawko
 • (Nie)łatwa zmiana ze szkolenia tradycyjnego na webinar – Marta Eichstaedt, Szkolenia i Konsulting Marta Eichstaedt
 • Szkoła vs Nowe Technologie. Rzecz o e-learningowym kaganku oświaty - Agata Rutkowska, Eminus

Dyskusja: godz. 21:30

Prowadzenie: Marek Hyla – House of Skills

Szczegóły na educamp.pl


Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag spotkaniatag patronat DItag elearningtag EduCamp
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930