eBay przejmuje GSI Commerce

29-03-2011, 07:25

Dzięki tej transakcji firma zamierza wzmocnić się na rynku handlu internetowego. Jednocześnie jednak sprzeda część przejętej firmy, która nie jest kluczowa dla jej długoterminowego rozwoju.

eBay Inc., światowy lider aukcji internetowych, poinformował wczoraj, że dokona zakupu firmy GSI Commerce, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku. Firma jest dostawcą usług marketingowych oraz w zakresie e-handlu. eBay zgodził się zapłacić 29,95 dolarów za każdą akcję firmy, co oznacza, że całkowita wartość transakcji wyniesie około 2,4 mld dolarów. Zaproponowana cena jest o 51 proc. wyższa niż kurs zamknięcia akcji z dnia 25 marca, a także o 47 proc. wyższa niż średnia z ostatnich 30 notowań.

>> Czytaj także: eBay używa PayPala do śledzenia swoich sprzedawców?

Sonda
Korzystasz z eBaya?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Akwizycja zostanie sfinansowana gotówką, a także z kredytu. eBay spodziewa się jej zamknięcia w trzecim kwartale 2011 roku. Konieczne będzie wcześniejsze uzyskanie zgód regulatorów na przejęcie.

Przejęcie GSI wiązać się będzie ze zbyciem 100 procent udziałów w części sportowej, a także 70 procent udziałów w ShopRunnerze oraz Rue La La. eBay uważa bowiem, że nie są one kluczowe dla długoterminowej strategi rozwoju.

John Danahoe, dyrektor generalny eBaya, powiedział, że zakup GSI, oferującej najbardziej wszechstronny pakiet usług związanych z e-handlem oraz marketingiem internetowym, znacząco wzmocnią zdolności serwisu aukcyjnego w zakresie kontaktów kupujących ze sprzedającymi. GSI posiada obecnie ponad 180 klientów reprezentujących 14 kategorii handlowych, z czołowymi markami włącznie.


Źródło: eBay
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy