Dużo nowości w Operze 9.5

12-06-2008, 12:12

Światową premierę kolejnej finalnej wersji przeglądarki internetowej Opera 9.5 ogłosiła firma Opera Software. Do programu wprowadzono wiele nowości. Jedną z ciekawszych jest Opera Link, debiutująca jako usługa stacjonarna.

Funkcjonalność Opera Link była już opisywana na łamach DI. Zapewnia ona synchronizację zakładek, stron w Szybkim Wybieraniu i notatek między przeglądarką Opera 9.5 na komputerze stacjonarnym a wersją Opera Mini, bezpłatną przeglądarką dla telefonów komórkowych. Do notatek sporządzonych w przeglądarce Opera 9.5 — list zakupów, wskazówek dotyczących dojazdu itp. — można uzyskać dostęp za pomocą Opery 9.5 na dowolnym komputerze po zalogowaniu.

Inna nowość to funkcja Quick Find. Dzięki niej wystarczy wpisać słowo z odwiedzonej wcześniej strony do paska adresu, aby znaleźć tę stronę.

Opera 9.5 to również przeglądarka chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem dostępnym w sieci. Technologia Fraud Protection, oparta na rozwiązaniach firm Haute Secure, Netcraft i PhishTank, automatycznie blokuje strony internetowe powodujące problemy, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczne surfowanie po sieci.

Ponadto Opera poprawiła wygląd i zyskała na atrakcyjności dzięki wyrazistej skórce o prostych liniach i wyraźnych ikonach. Przycisk Nowa karta i inne elementy zmodyfikowano w celu zwiększenia intuicyjności programu. Do dyspozycji użytkownika oddano również skórki związane z konkretnymi platformami, umożliwiające wizualną adaptację Opery do wybranego systemu operacyjnego.

Twórcy przeglądarki zapewniają też, że jeśli chodzi o szybkość działania ich produkt jest wciąż w czołówce. Przyśpieszyła nie tylko przeglądarka, ale także klient poczty e-mail i czytnik RSS.


Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy