Dozór elektroniczny dla skazanych na zakaz stadionowy

GazetaPrawna.pl 27-08-2010, 19:53

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło prace nad projektem objęcia systemem dozoru elektronicznego chuliganów skazanych na zakaz stadionowy. To reakcja na zajścia podczas meczu piłkarskiego Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź.

Rozpoczęliśmy w Ministerstwie Sprawiedliwości prace nad możliwością objęcia systemem dozoru elektronicznego osób skazanych na zakaz stadionowy. W praktyce wygląda to tak, że człowiek ma zakładaną na nogę lub rękę bransoletkę elektroniczną, która umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym jego przemieszczanie się - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Łodzi Krzysztof Kwiatkowski.

Jego zdaniem nie ma skuteczniejszego narzędzia, żeby w praktyce skutecznie wyegzekwować zakaz stadionowy. Przyznał, że ponieważ wymaga to zmian kodeksowych, procedura przygotowania tych projektów będzie wielomiesięczna. Jestem jednak zdeterminowany, żeby te zmiany trafiły do parlamentu jeszcze w tej kadencji - zapowiedział Kwiatkowski.

Przypomniał też, że od września wejdzie w życie nowelizacja prawa w zakresie wprowadzenia kary pozbawienia wolności wśród osób, które łamią zakaz stadionowy, bo - jak przyznał minister - dotąd była to ewidentna luka w prawie.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. MS: dozór elektroniczny dla skazanych na zakaz stadionowy

PAP

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy