Dodatkowy angielski dla najmłodszych

02-09-2015, 09:46

Zdolności językowe u dzieci powinno rozwijać się jak najwcześniej. Maluchy świetnie radzą sobie z nauką języków obcych. Już w przedszkolach są wprowadzane obowiązkowe zajęcia z angielskiego i innych europejskich języków. Rodzice coraz częściej zapisują swoje pociechy na dodatkowe prywatne lekcje lub w szkołach językowych. Czy jest sens nauki angielskiego w tak młodym wieku? Czy warto zapisywać dzieci na dodatkowe lekcje tego typu? Jakie metody nauczania języka obcego są skuteczne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym? Czy takie zajęcia nie są dla nich zbyt nudne i wyczerpujące?

Wiek im sprzyja

Człowiek w okresie dzieciństwa najszybciej i najtrwalej przyswaja wiedzę. Umysł dziecka kształtuje się, trzeba więc stworzyć odpowiednie warunki i możliwości do tego, aby maluch chętnie adaptował nowe informacje. Jedną z podstawowych umiejętności jaką nabywamy w tym okresie jest komunikacja językowa. Dzieci zaczynają mówić jeszcze zanim pójdą do przedszkola, gdzie poznają mnóstwo nowych słów. Kiedy wprowadzamy dodatkowo język obcy, dziecko szybko zaczyna przyzwyczajać się do obu języków – mowy ojczystej i np. języka angielskiego. Oczywiście, nie wszystkie maluchy będą komunikować się na tym samym poziomie. Do wszystkiego trzeba dużo cierpliwości i czasu. Do każdego dziecka należy podchodzić indywidualnie, dlatego warto zapisywać swoje pociechy na lekcje dodatkowe, ponieważ w przedszkolach grupy są dobierane ze względu na wiek, nie umiejętności językowe.

nauka angielskiego

Wybór szkoły ma znaczenie

W dobrych szkołach językowych z dziećmi pracują najlepsi fachowcy. Lektor, który pracuje z najmłodszymi powinien posiadać nie tylko wiedzę z zakresu języka obcego, ale również z zakresu pedagogiki i animacji. Dzieci to bardzo wymagający uczniowie, którym ciężko skoncentrować się na czymś dłużej niż 20 minut, dlatego niezwykle ważne są metody nauczania. Nauka angielskiego dla dzieci łączona jest z elementami zabawy, dzięki temu maluchy chętnie udzielają się na zajęciach. Poznają wesołe i skoczne piosenki, śmieszne wierszyki i rymowanki, oglądają ciekawe edukacyjne filmy, korzystają z nowoczesnych aplikacji komputerowych. W najlepszych szkołach postępy dzieci są monitorowane na bieżąco, grupy dobierane są ze względu na umiejętności i badane postępy. Nauczyciele mają dobry kontakt z rodzicami, co również ma wpływ na dalsze doskonalenie języka obcego u dziecka. Warto inwestować w dodatkową edukację swojego dziecka. Sprawdź więcej informacji na temat nauki angielskiego dla dzieci.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja Twojej firmy pojawiła się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl.

Redakcja DI nie odpowiada za treść i poglądy zawarte w informacjach prasowych i publikacjach opłaconych.


To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: