Do lekarza poprzez internet? - więcej wyjaśnień

26-02-2009, 12:01

Pod artykułem na temat ZapisyOnLine.eu pojawiło się sporo komentarzy. Część internautów zwracała uwagę na pewne niejasności związane z funkcjonowaniem tego serwisu. Pozostawiamy Czytelnikom do własnego przemyślenia decyzję, czy warto, czy nie warto korzystać z jakiegokolwiek pośrednictwa w zapisywaniu się na wizyty lekarskie, chętnie jednak wyjaśniamy wątpliwości natury technicznej i formalno-prawnej.

Strona ZapisyOnLine.eu zaciekawiła redakcję - być może sprawiły to nasze osobiste doświadczenia z kolejkowaniem do przychodni. Jednak przy logowaniu się zainteresowaliśmy się, po co administratorom tak szczegółowe dane, jak numer dowodu osobistego. Podobne wątpliwości pojawiły się w komentarzach internautów.

Dziennik Internautów poprosił firmę Senix Mobile o wyjaśnienie. Oto co odpowiedział nam Kamil Kosmider, właściciel przedsiębiorstwa: "Projektant systemu zaprojektował tę rubrykę w razie żądania przez rejestratorkę przychodni szczegółowych danych osobowych, natomiast po konsultacji z przychodnią oraz pytaniach w tej sprawie, jakie nadesłali do nas internauci, rubryka ta została całkowicie usunięta z formularza rejestracyjnego i nie jest to pole w ogóle widoczne dla użytkowników serwisu". Sprawdziliśmy - rubryki dot. numeru dowodu już nie ma.

Numer PESEL, zgodnie ze stanowiskiem NFZ, jest niezbędny do zweryfikowania, czy osoba korzystająca z usług zdrowotnych w placówkach świadczących usługi zakontraktowane przez NFZ podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu. Numer PESEL nie jest konieczny w przypadku rejestracji na usługi płatne.

W tej chwili Senix Mobile nie ma podpisanych odrębnych umów z placówkami zdrowotnymi. Pozyskane do współpracy placówki zamieszczone zostaną w zakładce "Współpraca" na łamach serwisu.

Pytaliśmy też o certyfikat bezpieczeństwa. Oto informacja od Senix Mobile: "Certyfikat, z jakiego korzystamy, należy do home.pl, natomiast jest on zgodny z naszym serwisem oraz domenami. Błąd pojawia się tylko wtedy, gdy adres serwisu wpisywany jest następująco: https://zapisy....... Prawidłowy adres to: http://zapisyonline.eu - podczas uruchamiania tej strony nadawany jest klucz sesji, dlatego połączenie jest poprawne".

Dziennik Internautów sprawdził również, skąd się wzięła firma Senix Mobile. Jako Senix Mobile istnieje od 2006 roku z obecnym zespołem. Wcześniej firma rejestrowana była pod nazwą Senix. Jak mówi właściciel, od samego początku firma zajmowała się branżą IT, komputerami oraz oprogramowaniem: "Zmiana nazwy na Senix Mobile ma podkreślić zakres świadczonych usług oraz innowacyjności. Firma ma formę osoby fizycznej, pracujemy nad rejestracją jej jako spółki".

Strona firmowa senixmobile.pl jest w budowie - znajdziemy tam podstawowe dane z NIP-em oraz ogólną informację, że to firma informatyczna i zajmuje się tworzeniem serwisów internetowych. Wiemy też z kilku źródeł, że firma rekrutuje pracowników - m.in. konsultantów telefonicznych. Urząd Skarbowy potwierdza istnienie i działanie firmy.

Teraz pozostaje więc tylko podjęcie decyzji - czy chcemy korzystać z serwisu ZapisyOnLine.eu, czy w ogóle nas takie pośrednictwo nie interesuje.


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031