Dni Firefoksa 2 policzone

30-10-2008, 19:11

Firefox 2.0.0.19 będzie ostatnią wersją popularnej przeglądarki. Z końcem roku Mozilla Foundation zakończy prace nad wersją 2, skupiając swoje wysiłki nad ulepszaniem dostępnej od czterech miesięcy 3 wersji swojej przeglądarki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z końcem roku Mozilla przestanie wydawać kolejne aktualizacje swojej popularnej przeglądarki Firefox w wersji 2.0. Fundacja planuje, że pojawią się jeszcze tylko dwie poprawki, ostatnia oznaczona będzie numerem 2.0.0.19. Byłoby to zgodne z polityką organizacji, zgodnie z którą starsza wersja programu przestaje być aktualizowana sześć miesięcy po tym, jak pojawi się jej zupełnie nowa wersja.

Wersja 3.0 przeglądarki Mozilli ukazała się w połowie czerwca br., bijąc przy tym rekord Guinessa w liczbie pobrań programu komputerowego w ciągu 24 godzin. Najnowszego Firefoksa pobrano w ciągu doby 8 002 530 razy. Obecnie dostępna jest wersja 3.0.3.

Mike Beltzner, dyrektor projektu Firefox, poinformował, że trwają już konsultacje w sprawie wyznaczenia ostatecznej daty wydania ostatniej poprawki do Firefoksa 2.0. Dodał jednocześnie, że zaprzestanie jej aktualizowania nie powinno stanowić większego problemu dla użytkowników, gdyż większość z nich zainstalowała już najnowszą stabilną wersję - pisze PC World.

Pojawiły się jednak wątpliwości, co stanie się z innymi programami (chodzi głównie o Thunderbirda, SeaMonkey oraz Camino), które bazują na silniku Gecko 1.8, na którym zbudowana jest także wersja 2.0 Firefoksa. Simon Paquet z Mozilli poinformował, że Thunderbird w wersji 3.0 powinien pojawić się 3-4 miesiące po tym, jak Gecko 1.8 przestanie być poprawiane.

Mozilla poinformowała w połowie października, że dostępna jest już wersja 3.1 Beta 1 przeglądarki Firefox.


Następny artykuł » zamknij

Kryzys uderzył w komórki

Tematy pokrewne:  

tag Mozilla Foundationtag Firefox 3tag Firefox 2
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy