DM BZ WBK: Nie musisz znać całego hasła, by się zalogować

20-06-2008, 18:49
Listy Czytelników

Jeśli korzystasz z internetowego konta w Domu Maklerskim BZ WBK nie sil się na wymyślanie długiego, 20 znakowego hasła. Jak twierdzi jeden z czytelników w liście do Dziennika Internautów, system DM BZ WBK sprawdza tylko pierwszych kilka znaków, w pola pozostałych można wpisywać cokolwiek.

W informacji na temat zmiany kodu dostępowego do konta maklerskiego BZ WBK można przeczytać:

Podczas zmiany PIN, podawany przez Klienta nowy PIN: nie może być krótszy niż 10 znaków i dłuższy niż 20, (...)
System rozróżnia wielkie i małe litery, zatem proszę zwrócić uwagę w trakcie definiowania nowego hasła oraz podczas logowania, czy nie został włączony klawisz [Caps Lock]. (...)
Podczas zmiany hasła PIN można włączyć tryb hasła maskowanego. (...)
Logowanie z użyciem maskowanego hasła odbywa się bez konieczności podawania całości hasła podczas logowania, a jedynie wybranych losowo przez system znaków wchodzących w skład hasła. Taki sposób logowania ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo korzystania z systemów transakcyjnych.(...)

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bank dobrze przygotował się do zabezpieczenia konta swoich klientów. Jednakże po przeczytaniu listu, jaki Dziennik Internautów otrzymał kilka dni temu od jednego z czytelników, nie można już powiedzieć, że konto maklerskie BZ WBK da się zabezpieczyć silnym, 20 znakowym hasłem:

Dzisiaj podczas logowania się do konta maklerskiego zauważyłem rzecz niewiarygodną i zadziwiająca. Używam hasła dość silnego (litery, cyfry, znaki specjalne), hasło moje ma prawie 20 znaków. Wpisując je dzisiaj pomyliłem się ale zostałem zalogowany, co ciekawe powtórzyłem ten manewr jeszcze raz, mało tego wpisałem tylko kolka pierwszych znaków - 8 i też zostałem zautoryzowany :), później wpisałem 8 znaków i jakieś bzdury po nich - rzecz się powtórzyła.

Jestem ciekawy w jakim celu prosi się klientów o wymyśle długie hasła (powyżej 10 znaków) skoro logowanie obsługuje jakiś dziwaczny algorytm sprawdzający początek hasła? Jestem tą sytuacją trochę przerażony. Dzisiaj w DM BZWBK nikt telefonów nie odbiera, ale w poniedziałek na pewno spróbuje uzyskać jakieś informacje na ten temat. Poniżej załączam informacje dotyczące zmiany hasła.

W tej sprawie dzwoniliśmy do BZ WBK i wysyłaliśmy e-maile. Po kilku dniach dostaliśmy odpowiedź. Można się z nią zapoznać w tekście pt: BZ WBK wyjaśnia zamieszanie z hasłami

 


Następny artykuł » zamknij

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Tematy pokrewne:  

tag logowanietag hasłatag DM BZ WBK
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930