DemoCamp: Znamy finalistów konkursu startupów

PATRONAT MEDIALNY 15-05-2012, 19:03

Już w najbliższy piątek w Poznaniu odbędzie się DemoCamp. Znamy listę finalistów, którzy wystąpią i zaprezentują swoje projekty przed ekspertami. Publikujemy finałową dziesiątkę startupów, które już wkrótce zaczną podbijanie światowego internetu.

Rentalo.pl - serwis, który umożliwia użytkownikom pożyczanie rzeczy innym osobom z najbliższej okolicy, na określony czas oraz za określoną stawkę (http://rentalo.pl).

Taxi5 - aplikacja mobilna, która umożliwia zamówienie taksówki jednym przyciskiem. Nie musisz już wykonywać telefonów ani podawać adresu. Aplikacja wysyła twoje dane i podaje lokalizację (http://www.taxi5.pl).

Landingi - aplikacja do samodzielnego tworzenia i testowania stron docelowych, tzw. landing pages, dzięki czemu można skupić i lepiej wykorzystać uwagę użytkowników, zwiększając zwrot z inwestycji w reklamę (http://landingi.com/en).

RekrutacjaBezCv.pl - serwis oszczędza czas pracodawców i rekruterów. Pracodawca ustala pytania, a odpowiedzi otrzymuje w formie wideo (http://rekrutacjabezcv.pl).

RekoMe - usługa wsparcia sprzedaży w oparciu o system rekomendacji dla sklepów internetowych (http://www.rekome.pl).

Rezumey - pozwala stworzyć CV w formie infografiki. Serwis umożliwia import profili z serwisów takich, jak Golden Line czy LinkedIn (http://rezumey.pl).

Pobli - ostatnio zrobiło się głośno o tym startupie. To serwis pomagający załatwić codzienne sprawy - łączy zleceniodawców ze zleceniobiorcami (http://www.pobli.pl).

Indoor Navigation - aplikacja mocna technologicznie. Umożliwia nawigację wewnątrz budynków, np. centrów handlowych, w których jest problem z uzyskaniem sygnału GPS.

Sprawdz.to - narzędzie do badania użyteczności aplikacji i serwisów internetowych. Dzięki testom może sprawdzić, w jaki sposób inni korzystają z Twojej strony, jak się po niej poruszają, jakie mają przemyślenia, co im sprawiało trudność, a co było proste do wykonania (http://sprawdz.to).

Teleportus - to zaawansowana wyszukiwarka lotów. Możesz przeszukać setki możliwości, podając swoje preferencje co do atrakcji turystycznych danego miejsca, pogody, jakiej oczekujesz i terminu urlopu (http://www.teleportus.pl).

Chcesz dowiedzieć się, który z zespołów zostanie zwycięzcą DemoCampu? Sprawdź to. Konkurs startupów rozpocznie się o godz. 14:00. W Jury zasiądą m.in Michał Brański (Grupa o2), Jakub Borkowski (iNKubator), Marek Maczuga (MIT), Krzysztof Kwacz (e-nnovation), Łukasz Parafianowicz (PAIP) Marek Katarzyna Szymańska (Inkubator Obserwatorium Zarządzania).

DemoCamp: przykładowe stoisko
fot. - DemoCamp: przykładowe stoisko
Na stronie internetowej democamp.org trwa sprzedaż stoisk dla startupów, które chcą pokazać się ze swoim projektem. Podczas DemoCampu pojawi się też wielu przedstawicieli funduszy inwestycyjnych i inkubatorów, którzy będą mieli szansę pozyskać ciekawe startupy. Wśród nich m.in. Lewiatan Bussines Angels, Black Lion, Mazowiecki Inkubator Technologiczny, iNKubator, Spinaker Innowacji, Secus.

DemoCamp odbędzie się 18 maja  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Pawilon 11 "Iglica") w godz. 10:00-18:00. Bilet dla Zwiedzających jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930